27 Mayıs 2018, Pazar

> Özcan Oal > Güven duygusu meselesi
Özcan Oal

Güven duygusu meselesi

26 Nisan 2016 13:26

Trabzondaki olayların sorumlusu kim acaba? Bundan iki üç ay önce söylemiştik. Bu yanlış hakem atamaları eninde sonunda büyük olaylara sebeb olur diye.


Kulüpler birliği başkanı ve kulüp idarecilerinin hakemler hakkında verdikleri beyanatlar hepimizin malumu. Hakemleri ne derecede etkiler o tartışılır. Ama önemli olan bir konu var. GÜVEN DUYGUSU.

Bir hakem hakem olduğu ilk günden itibaren kamuoyunun güvenini kazanmaya uğraşmalıdır. Tabiiki bu da adil yönetim göstermek halinde oluşur. Akhisar Belediye maçında efendiliğiyle tanıdığımız Cihat Arslan hoca Cüneyt Çakır'a bir kararından sonra öyle laflar etti ki kabul edilemez. Kaptan Caner ha keza verdiği karardan sonra Cüneyt Çakır'a öyle bir hareket yaptı ki kabul edilemez.

Demek ki hakeme güvenmiyorlar. Güvense de sadece kafalarını sallayıp "olmadı hocam yanlış karar" deyip geçerlerdi. Bu hakem Türkiye'nin medar-ı iftiharı Cüneyt Çakır. Neden bu hale gelindi? MHK'nın yanlış hakem atamaları bu hafta da ortaya PİS KOKULAR saçtı. Ne işi var kardeşim geçen hafta rezalet maç yöneten Halis Özkahya hala sahada!

Barış Şimşek, Tolga Özkalfa gibi güvenilmeyen hakemleri sen hala at gibi koşturursan olacağı budur işte. Bu hafta yalnız Trabzon'da değil şampiyonluk ve düşme maçları oynanan her yerde olay vardı.

Trabzon'da hakemleri geceyarısı sabaha kadar rehin tutan bir zihniyet Cumhurbaşkanı'nın müdahalesiyle sakinleşiyorsa; olaylarda kendilerini haklı çıkarmaları normal. Çünkü MHK ve hakemlere güvenmiyorlar. Hakemler maalesef kendi aralarında da güven duygusunu kaybetmiş durumdalar. Kime güvenip korkusuzca maç yönetecekler?

Cüneyt Çakır Akhisar maçında ilk yarıda öyle AYIPlı kararlar verdi ki Akhisar'ın gardı düştü. Ama ilahi adalet yerini buldu. Barış Şimşek penaltıları veremedi ofsayt gollere imza attı. Bakalım lig sonunda FİFA listesine yeniden alınacak mı?

Bülent Yıldırım ve arkadaşları bir penaltı pozisyonu yüzünden mükemmel yönettikleri maçta dayak yediler. Sebeb TÜRK HAKEMLERİNE karşı kamuoyunun GÜNEN DUYGUSUNUN olmayışıdır. Bu ortamı yaratanları protesto etmek için diğer hakemlerin performans yorumlarını yapmayacağım.

SÖYLESEM FAYDASI YOK SUSSAM GÖNÜL RAZI DEĞİL!

Kalın sağlıcakla