24 Nisan 2018, Salı


> Diğer Sporlar > Gümüş madalya Türkiye'nin

Gümüş madalya Türkiye'nin

Sırbistan'da düzenlenen Ümitler Judo Balkan Şampiyonası'nda Türk sporcu Kübranur Gümüş madalya sahibi oldu.


30 Mayıs 2016 15:55

Gümüş madalya Türkiye'nin

Sırbistan'da 28-29 Mayıs 2016 tarihlerinde düzenlenen Ümitler Judo Balkan Şampiyonası'nda Rize’li sporcu Kübranur Esir +70 kiloda ikinci olarak gümüş madalya kazandı.

Şampiyonaya 11 ülkeden toplam 370 sporcu katılırken, Türkiye'yi 33 milli sporcu temsil etti. 33 milli sporcu içinde olan Kübranur Esir takipkerini yenerek Balkan ikinciliği ünvanını aldı. Judo antrenörü Ramazan Öztürk müsabakalarda yarışan tüm sporcuları tebrik ederek “Rize ilinde yetişen bir sporcu olan Kübranur’un Ümitler Avrupa Şampiyonasın'da ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğine inanıyorum” şeklinde konuştu.

Diğer yandan Rize Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Çelik ise yaptığı açıklamada “Başarılı sporcumuz Kübranur ile sevincimizi tüm Ülke ile birlikte kutluyoruz. Rize ilinden yetişen bir sporcumuzun bizleri en iyi şekilde temsil etmesi ve gelecek vaat etmesi bizleri gururlandırıyor. 1 senedir Trabzon THOM da eğitim gören Kübranur Esir’e desteklerini esirgemeyen antrenörlerine ve bugünlere gelerek başarılar yaşamasında emeği geçen Rizeli antrenörlerimize teşekkür ediyorum”  ifadelerini kullandı.

Etiket: Judo, TürkiyeHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor