23 Haziran 2018, Cumartesi


> Diğer Sporlar > Grigor Dimitrov 3. turda

Grigor Dimitrov 3. turda

Wimbledon Tenis Turnuvası'nda tek erkeklerde 37. sırada bulunan Bulgar Grigor Dimitrov, 16. sırada bulunan Fransız tenisçi Gilles Simon'u 3-0 mağlup ederek üçüncü tura yükseldi.


30 Haziran 2016 21:44

Grigor Dimitrov 3. turda

İngiltere’nin başkenti Londra’da düzenlenen ve sezonun üçüncü Grand Slam turnuvası olan Wimbledon Tenis Turnuvası’nın dördüncü gününde, tek erkeklerde 37. sırada bulunan Bulgar tenisçi Grigor Dimitrov, 16. sırada bulunan Fransız tenisçi Gilles Simon’u 3-1 yenerek bir üst tura geçme şansını elde etti.

Birinci sette arzu ettiği oyunu uygulamayan Fransız tenisçi, bir kez de servisini kırdırınca, Bulgar tenisçi Dimitrov, birinci seti hanesine 6-3 olarak yazdırdı.

İkinci sette her iki sporcu da oyunun süratini hızlandırdı. Setin beşinci oyununda servis kırma avantajını yakalayan Dimitrov, bunu değerlendiremedi ve sette 3-2 geriye düşmesine karşın, etkili servisleri ve backhand slice vuruşlar ile Simon’nun dengesini bozarak ikinci seti Tie-Break oyununda 7-1 kazanarak setlerde 2-0 öne geçti.

Üçüncü sette Bulgar sporcu, birinci servislerini erken oyuna sokamayınca skorda 2-1 geriye düştü. Oyunda üstünlüğü ele geçiren Simon, rakibinin de servisini kırarak, skoru 6-3 lehine çevirdi ve setleri 2-1’e getirdi.

Dördüncü sete bir önceki oyunun morali ile başlayan Fransız tenisçi, üçüncü oyunda rakibinin servisini kırarak skorda 2-1 öne geçti. Oyun stratejisini erken “Winner” vuruşlar üzerine kuran Dimitrov, bu planında başarılı olamayınca oyunda 4-2 geriye düştü. Bu taktik anlayışında başarılı olamayacağını anlayan Bulgar tenisçi, ilk iki sette olduğu gibi topu “Backhand slice” vuruşlar ile daha fazla oyunda tutarak, rakibinin hata yapmasını sağladı ve seti 6-4, oyunu da 3-1 kazandı.

3 saat 2 dakika süren maçı Bulgar raket Grigor Dimitrov, 6-3 ,7-6 (7-1 tie-break), 3-6 ve 6-4 sonuçlarla 3-1 kazanarak 3. tura yükseldi.

Etiket: TenisHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor