26 Mayıs 2018, Cumartesi


> Fenerbahçe > Grasshoppers, Türkiye'ye gelmek için can atıyor

Grasshoppers, Türkiye'ye gelmek için can atıyor

Grasshoppers Klübü Başkanı Anliker yaptığı açıklamada endişelerini dile getirirken, yönetim kurulu üyesi Hans Klaus ise Türkiye'ye gelmek için can attıklarını açıkladı.


08 Ağustos 2016 15:43

Grasshoppers, Türkiye'ye gelmek için can atıyor

Fenerbahçe'nin UEFA Avrupa Ligi'nde karşılaşacağı Grasshoppers'ta bazı oyuncuların Türkiye'ye gelmek istemediği, hatta maçın başka bir ülkeye alınması için başvuru yapılacağı iddia edilmişti. Hatta bu iddia kulüp başkanının açıklamalarıyla doğrulanmıştı. Ancak kulübün yönetim kurulu üyesi Hans Klaus bu durumdan farklı bir açıklama yaptı.

Grasshoppers Klübü Başkanı Anliker, UEFA ve Fenerbahçe spor Kulübünden, Grasshoppersli futbolcu, yönetici ve teknik heyet olmak üzere toplamda 50 kişilik heyetin güvenliğinin sağlanmasını talep etti. Güvenliğimiz için net adımlar bekliyoruz diye başkan, güvenliğin sağlanmaması durumunda UEFA’dan maçın başka bir ülkede oynanmasını talep edeceklerini belirtmişti.

''Gelmek için can atıyoruz''

Grasshoppers Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Hans Klaus, yaptığı açıklamada, "Fenerbahçe maçı için Türkiye'ye gelmeye gerçekten can atıyoruz. Türk taraftarları da Zürih'teki rövanş maçına bekliyoruz." dedi.

Maçın Türkiye dışında oynanması için bir başvurularının olmadığını vurgulayan Klaus, şöyle konuştu:

"İsviçre hükümetinin daha önce yayımladığı Türkiye'ye seyahat ile ilgili uyarıları doğrultusundaki endişelerimizin giderilmesi için UEFA ile irtibata geçtik. Güvenlik endişelerimizi giderecek adımların atıldığını doğrulatmak istedik. Ancak maçın Türkiye dışında oynanmasına yönelik UEFA'ya bir başvurumuz olmadı. Maçı, Türkiye'de oynamak istiyoruz. Sadece endişelerimizin giderilmesi ve alınan güvenlik önlemleri hakkında bilgi almak istedik."

Türk taraftarlar, rövanşta stada alınacak

Türk taraftarların Monaco'daki Şampiyonlar Ligi 3. ön eleme turundaki maçta stada alınmamasına benzer uygulamanın Grasshoppers Kulübü tarafından alınmayacağının altını çizen Klaus, "Stadımıza, Türk taraftarlarını bekliyoruz. İsviçre'de de birçok Türk yaşıyor ve kendileriyle ilişkilerimiz çok iyi. Stadımıza herkes davetlidir." ifadelerini kullandı.

UEFA'dan Grasshoppers yalanlaması

UEFA, Grasshoppers'ın, 18 Agustos'ta Fenerbahçe ile İstanbul'da oynayacağı Avrupa Ligi play-off turu ilk maçının güvenlik gerekçesiyle Türkiye dışında bir sahada yapılması başvurusunda bulunduğuna yönelik haberleri yalanladı.

UEFA yetkilisi, AA muhabirine, "Fenerbahçe-Grasshoppers maçının güvenlik endişesi gerekçesiyle, Türkiye dışında oynanmasına yönelik şimdiye kadar herhangi bir başvuruda bulunulmadı." bilgisini verdi.

UEFA Avrupa Ligi play-off turunda Fenerbahçe ile Grasshoppers arasındaki eşleşmenin ilk maçı 18 Agustos'ta İstanbul'da, rövanşı ise 25 Ağustos'ta Zürih'te oynanacak.

Kaynak: Blick

Etiket: Grasshoppers, fenerbahçeHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor