25 Nisan 2018, Çarşamba


> Fenerbahçe > Gönül, Caner ve Topal'ı kaybetmenin maliyeti 29 milyon Euro

Gönül, Caner ve Topal'ı kaybetmenin maliyeti 29 milyon Euro

Fenerbahçe'de Caner Erkin, Gökhan Gönül ve Mehmet Topal'ın sözleşmeleri sezon sonunda bitiyor.


22 Nisan 2016 00:36

Gönül, Caner ve Topal'ı kaybetmenin maliyeti 29 milyon Euro

Transfermartkt verilerine göre bu oyunculardan Mehmet Topal'ın değeri 12 milyon euro, Caner Erkin'in fiyatı milyon euro, Gökhan Gönül'ün fiyatı ise 6.5 milyon euro olarak görünüyor.

Transfermarkt'a göre Topal'ın raicindeki oyuncular ise 15 milyon euro'luk Zenithli Javi Garcia, 12 milyon euro'luk Liverpoollu Lucas ve 10 milyon euro'luk CSKA'lı Wernblom... yani Fenerbahçe Rus ekibinden Wernblom'u bile alsa en kötü 10 milyon euro'yu kasasından çıkarmak durumunda.

Yine Transfermarkt'a göre Caner'in raiçleri ise Arsenal'dan 13 milyon euro'luk Kieran Gibbs, Southapmton'dan 12 milyon euro'luk Ryan Bertrand, West Ham'dan 10 milyon Aaron Cresswell ile yine aynı rakamdaki Monacolu Fabio Coentrao. En basitinden Fenerbahçe Coentrao'yu bile alsa kasadan çıkacak rakam en iyi ihtimalle 10 milyon euro.

Gelelim Gökhan Gönül'e. Gönül'ün raiçleri ise 8'er milyon euro'luk Bayernli Rafinha ve M.United'li Antonio Valencia, 7.5'ar miyon euro'luk Bordeaux'lu Debuchy ve Juventuslu Lichtsteiner ile 7'şer milyon euro'luk Portolu Pereira, Dortmundlu Piszczek ile Stoke'lu Glen Johnson. Yine en iyi ihtimalle Gökhan'ın yerini doldurmak için Glen Johnson bile alınsa kasadan 7 milyon euro çıkacak.

Bu oyuncuların nasıl bir performans göstereceklerini bir kenara koyup sadece rakamsal olarak bile 3 oyuncunun alternatiflerine göz atacak olursak kasadan çıkacak rakamın 29 milyon euro olduğunu görüyoruz.

Kaynak: Fotospor

Etiket: Fenerbahçe, Gökhan Gönül, Caner Erkin, Mehmet TopalHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor