23 Mayıs 2018, Çarşamba


> Spor Toto Süper Lig > Gençlerbirliği'nden Tahkim'e tepki!

Gençlerbirliği'nden Tahkim'e tepki!

Gençlerbirliği'nden, Vural ile ilgili yapılan başvurunun reddedilmesine tepki


29 Nisan 2016 15:08

Gençlerbirliği'nden Tahkim'e tepki!

Gençlerbirliği Kulübü, teknik direktör Yılmaz Vural ile ilgili yaptıkları başvurunun, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Tahkim Kurulu tarafından reddedilmesine tepki gösterdi.

Kulüp başkanı İlhan Cavcav, yazılı açıklamasında, "Öncelikle bu kararı alan Tahkim Kurulu ve ardından tüm federasyon kurallarıyla ilgili bir basın toplantısı düzenleyeceğim. Yılmaz Vural kararı arkasındaki kirli güçleri açıklayacağım." ifadelerini kullandı.

Teknik direktör Vural ile yaşadıkları ihtilaf konusunda verilen kararların takipçisi olacaklarını kaydeden Cavcav'ın açıklamasında, şu ifadeler yer aldı:

"Bu iş burada bitmedi. Yargıya kararın yenilenmesi yönünde başvuruda bulunacağım. Sonuç tamamlanana kadar herhangi bir ödeme yapılması halinde ise federasyon yönetimi ve ilgili kurumlar hakkında hukuki süreç başlatacağım. Bu konuyla ilgili, aynı zamanda bir hukukçu olan genel sekreterimiz Sinan Gürsoy ile beraber basının karşısına çıkacağım."

Konuyla ilgili açıklama yapan kulüp genel sekreteri ve avukatı Sinan Gürsoy ise "TFF Tahkim Kurulunun, Uyuşmazlık Çözüm Kurulunun (UÇK) Yılmaz Vural ile ilgili verdiği karara istinaden yaptığımız başvuruyu reddetmesine, camia olarak ateş püskürüyoruz." dedi.

Gençlerbirliği Kulübünün Vural'ın sözleşmesini fesihte haksız olduğuna ve UÇK tarafından verilen, teknik adamın alacağı ile haksız fesih tazminatlarının ödenmesi yönündeki kararda bir aykırılık bulunmadığına kanaat getiren kurula tepki gösteren Gürsoy, "Dosyanın kesinlikle yeniden görüşülmesini talep edeceğiz. Karara itiraz ediyoruz." ifadelerini kullandı.

Gürsoy, konuyla ilgili düzenleyecekleri basın toplantısında TFF Tahkim Kurulu ile ilgili önemli açıklamalarda bulunacaklarını belirtti.

Geçen yıl 24 Aralık'ta Gençlerbirliği'nin başına getirilen, ilk maçında Eskişehirspor karşısında alınan 2-0'lık mağlubiyetin ardından, göreve getirilmesinden sadece 6 gün sonra takımdan gönderilen Vural, TFF'ye başvurmuştu. TFF'nin konuyu sevk ettiği UÇK, Vural'ı haklı bularak alacaklarının ödenmesine karar vermişti.

UÇK kararına tepki gösteren Gençlerbirliği Kulübü de TFF Tahkim Kuruluna başvurmuş, kurul 27 Nisan'daki toplantısında başvuruyu reddetmişti.

Etiket: Gençlerbirliği, Yılmaz Vural,Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor