22 Mayıs 2018, Salı


> Basketbol > 'Genç oyunculara fırsat vereceğiz'

'Genç oyunculara fırsat vereceğiz'

Anadolu Efes Başantrenörü, "Kulübün beklentilerini iyi biliyorum" dedi.


22 Ağustos 2016 20:13

'Genç oyunculara fırsat vereceğiz'

Spor Toto Basketbol Ligi takımlarından Anadolu Efes'in başantrenörü Velimir Perasovic, yeni sezonun oldukça zor geçeceğini ve kulübün beklentilerini iyi bildiğini söyledi.

Merter'deki Anadolu Efes Kulübü Tesisleri'nde düzenlenen 2016-2017 sezonu açılış töreninde konuşan Perasovic, THY Avrupa Ligi ve Spor Toto Basketbol Ligi'nde önemli rakiplerle mücadele edeceklerini vurguladı.
Perasovic, "Yeni sezonlar Anadolu Efes gibi kulüplerde her zaman büyük beklentilerle başlıyor. Zor bir sezon bizi bekliyor. Ulaşmamız gereken maksimum noktaya ulaşmalıyız" diye konuştu.

Daha önce de görev yaptığı Anadolu Efes'in kendisiyle yeniden ilgilenmesinden gurur duyduğunu vurgulayan Perasovic, "Daha önce göreve geldiğimde ilişkilerimizi çok düzgün bir şekilde bitirmiştik. Buraya, elimden geleni yaparak en iyi şekilde bitirmeyi ümit ettiğim için geldim. Anadolu Efes, önemli hedefleri olan bir kulüp. Biz de bu hedeflere ulaşmaya çalışacağız." ifadelerini kullandı.

Hırvat başantrenör, THY Avrupa Ligi'ndeki yeni düzenden dolayı daha fazla maç yapacaklarını ve bütün takımların yeni formata ayak uydurması gerektiğini anlatarak, şunları söyledi:

"Takımların yeni formatı iyi öğrenmesi gerekiyor. Biz de bu düzene ayak uydurmaya çalışacağız. Tabii ki savaşmadan hiç bir şey yapılamıyor. Yeni oluşturduğumuz ekipte de agresif, genç ve hızlı oyunu seven savaşçı oyuncular bulunuyor. Geçen sezondan birçok oyuncumuzla devam ediyoruz. Oyuncuların hem kontratları vardı hem de devam etmelerini istiyorduk. Elimizde bulunan ekipten çok memnunuz."

"Genç oyunculara fırsat vereceğiz"

Velimir Perasovic, bir oyuncuyu daha transfer etmeleri gerektiğini ve bunu kısa zamanda gerçekleştirmeyi planladıklarını aktardı.

İhtiyaç olması durumunda sezon içinde transfer yapabileceklerini söyleyen tecrübeli başantrenör, "Şu anda özellikle Türk ve genç oyunculara yer vermek istiyoruz. Her maçta bütün oyuncuları oynatmak mümkün değil. Elimizden geldiği kadar Türk oyuncuları da dahil edip oynatmaya çalışacağız. Özellikle ligde iki oyuncu kadro dışı kaldığında, Türk ve genç oyunculara daha fazla fırsat gelecek. Genç oyunculara her zaman fırsat vereceğiz." şeklinde konuştu.

Etiket: Anadolu EfesHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor