18 Ocak 2019, Cuma

> Mehmet Eyüp Yardımcı > Gazozuna maç
Mehmet Eyüp Yardımcı

Gazozuna maç

21 Ekim 2018 22:06

Beşiktaş hedef şaşmasına uğramış, ne yapabileceğinden fikren uzak sanki gazozuna oynayacağı bir maça çıktı Göztepe karşısına...


Göztepe ise dersini iyi çalışmış, nerede ve nasıl oynayacağının bilincinde Beşiktaş'a karşı oynadı ve hakkını vermek, tebrik etmek lazım haklı bir galibiyetle üç puanı aldı.

Rakipleri hazır puan kaybetmişken Beşiktaş tek şey yapacaktı o da maçı kazanmak ama Beşiktaş adına maç Oğuzhan'ın atamadığı penaltı anında bitti.

Kendi ve takımı adına maçın kırılma anı olacak atışı o kadar belli ederek ve güçsüz bir vuruşla kullandı ki Oğuzhan sanırız o an o da anladı ki kaçan balık büyük oldu.

Beşiktaş üst üstte iki şampiyonluk sonrası çöküşe geçti ve bu çöküş sürüyor.

Oyuncular ve teknik heyet   kendilerine çok şey kazandıracak hedefi beyinde kaybetmişler. Bu beyinde başlayan kaybediş, vücuda intikal etmiş ve bizlerde ortaya çıkan hazin manzarayı ibretle izliyoruz.

Ne olacak? Nasıl olacak? Sorularının tek cevabını Şenol Güneş önce kendi içinde halledip ardından da bu halledişi futbolcularına aktaracak çünkü Beşiktaş'ın böyle oynamaya ve kaybetmeye hakkı yok.

Çıkarsın en iyi şekilde oynarsın belki yine kaybedersin ama geriye baktığında söyleyecek birşeyin olur. Bu şekilde devam edersen söylemezsin.

Bu şekilde oynarsan havası kaçmış, tadı bozulmuş gazoza dönersin.

Love, Babel, Oğuzhan, Tolgay ve diğerleri savunmadan hücum hattına kadar sahada dökülüyorlar. Oyuncu değişikliğin ne sonuç ne de sahada oyun adına farklılık yaratmıyor.

Beşiktaş arafta kalmış yolcu gibi. Bir adım atsa cennete girecek ama bir adım gerisindeki cehennem korkusu içinde her daim.

At adımını ve gir cennete.

Nedir seni bundan alıkoyan?

Bol kazançlı olacak bir haftayı maalesef zararla kapattın ve bu kapatışın adı iş kazasıda değil.

Bildiğin sorumsuzluk.

Birileri çıkıp bu sorumsuzluğun hesabını vermeli.

Kim o hesabı verecek cesur yürek derseniz illaki biri veya birileri vardır.

Şimdi herkes yatağına yatıp uyumadan bu gecenin sorumsuzluğunu düşünüp, hatalarını kendi hesabına yazıp, yarınlarda aynısını yaşamamak adına altını kalın çizgiyle çizip uyusun.

Kimsenin Beşiktaş'ı üzmeye hakkı yok.