23 Mayıs 2018, Çarşamba


> Diğer Sporlar > Gaziemir’in altın yumruğu

Gaziemir’in altın yumruğu

Gaziemir Belediyesi Spor Kulübü Derneği boksörü Batuhan Kurt, Genç Erkekler Dünya Boks Şampiyonası’nda ülkemizi temsil etmek üzere milli takım kampına katılmaya hak kazandı.


05 Ağustos 2016 12:43

Gaziemir’in altın yumruğu

Gaziemir Belediyesi Spor Kulübü Derneği boks sporcusu Batuhan Kurt, Genç Erkekler Dünya Boks Şampiyonası’nda ülkemizi temsil etmek üzere milli takım kampına katılmaya hak kazandı. Başarısıyla Gaziemir’in gurur kaynağı olan Boksör Batuhan Kurt, antrenörü Cevat Aydın, Gaziemir Belediyesi Spor Kulübü Derneği Başkanı Mehmet Tuncer ve kulüp yöneticileri ile birlikte Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol’u ziyaret etti ve mutluluklarını paylaştı. Sporcuyu makamında kabul eden Başkan Şenol, “Başarınla gurur kaynağımız oldun” dedi.

Milli forma heyecanı

Ağustos ayında düzenlenecek milli takım kampına katılmak için gün sayan Batuhan Kurt, Antrenör Cevat Aydın yönetiminde haftanın beş günü günde 10 saat olmak üzere yoğun tempoda çalışmalarını sürdürüyor. Babasının yönlendirmesi sonucu boks yapmaya başlayan 18 yaşındaki Batuhan Kurt, “Çok çalıştım, çok emek harcadım. En büyük hedefim olimpiyatlarda ülkemizin bayrağını dalgalandırmak” diye konuştu.

Milli formayı giyecek olmanın heyecanını yaşayan genç boksör aynı zamanda 5-10 Eylül tarihlerinde düzenlenecek Uluslararası Ahmet Cömert Turnuvası’na da yoğun bir hazırlık yapıyor. 27 yıldır boks sporuyla uğraşan, ulusal ve uluslararası turnuvalarda çeşitli dereceleri bulunan Antrenör Cevat Aydın, “En büyük amacım gençleri kötü alışkanlıklar yerine spora yönlendirmek ve şampiyon sporcular yetiştirmek” dedi. Boksun gençlere özgüven, disiplin, hayata karşı güçlü bir duruş kazandırdığını söyleyen Aydın, ailelere çocuklarını bilinçli bir şekilde spora yönlendirmeleri tavsiyesinde bulundu.

Etiket: BoksHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor