20 Nisan 2018, Cuma


> Galatasaray > Galatasaray'ın yeni teknik direktörü Thomas Schaaf oldu

Galatasaray'ın yeni teknik direktörü Thomas Schaaf oldu

Galatasaray'da teknik direktör konusu çözüme kavuştu. Alman teknik adam Thomas Schaaf ile anlaşma sağlandı.


14 Haziran 2016 01:19

Galatasaray'ın yeni teknik direktörü Thomas Schaaf oldu

Galatasaray'da teknik direktör belli oldu... geçen hafta Almanya'ya giden ve burada Bayern'in efsane teknik direktörü Jupp Heynckess ile bir araya gelen Alp Yalman karşılıklı görüş alışverişinde bulunmuştu. Göreve geldiği gün, ''Galatasaray'ın kurtuluşu Alman futboludur'' diyen Yalman, İspanyol teknik adamlarla yapılan görüşmeleri kesmişti.

Alp Yalman'ın daha sonra Cenk Ergün'le beraber Almanya'da Thomas Schaaf ile bir araya geldiği ortaya çıkmıştı. O görüşme sonrasında Yalman, Alman teknik adama 2 yıllığına teklifte bulundu. Son olarak Bundesliga'da küme düşen Hannover'i çalıştıran Schaaf da teklifi kabul etti.

Schaaf ile bir de ön protokol imzalandı. Alman teknik adamdan 3 aşamalı süre istendi. İlk aşama 22 Haziran'da ikinci aşama 1 Temmuz'da son aşama 15 Temmuz'da olacak.

Galatasaray 22 Haziran'da Schaaf'a kendisinden vazgeçtiğini iletirse 75 bin Euro, 1 Temmuz'da iletirse 150 bin Euro, 15 Temmuz'da ise 300 bin Euro tazminat ödeyecek. Aynı şekilde Alman teknik adamda bu süreçte Galatasaray'a gelmekten vazgeçerse benzer tazminatları ödeyecek.

Kaynak: Fotospor

Etiket: Thomas Schaaf, galatasarayHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor