25 Eylül 2018, Salı


> Galatasaray > Galatasaray'ın yabancıların eline geçme riski var mı?

Galatasaray'ın yabancıların eline geçme riski var mı?

Galatasaray’ın 5 yıl artarda zarar etmesi halinde ana ortağın yönetim kurulunu seçmesi imtiyazının kalkabileceği iddiası yeniden gündemde.


14 Kasım 2017 09:37

Galatasaray'ın yabancıların eline geçme riski var mı?

Galatasaray’ın 5 yıl artarda zarar etmesi halinde ana ortağın yönetim kurulunu seçmesi imtiyazının kalkabileceği iddiası yeniden gündemde. SPK Yasası gereği şirketin esas sözleşmesinde imtiyazlı grup varsa ve 5 yıl boyunca zarar ediyorsa SPK’nın imtiyazları kaldıracağı ama bunun sadece , “Eğer yönetim kurulunu seçme imtiyazı varsa onlar kalkacak” anlamına geldiği bildiridi. Bu gelişmeler ışığında Galatasaray’ın yönetimi kaybedeceği iddiasının gerçek olmadığı sadece borsadaki küçük ortakların yönetim kurulunda şu andaki payları olan yüzde 28 oranında temsil edilme şansı doğacağı ortaya çıktı.

Dursun Özbek, kiralık araç sayısını azalttı

Dursun Özbek, Galatasaray’ı düzlüğe çıkarmak için vargücüyle çalışıyor... Ünal Aysal döneminde en fazla eleştirilen konulardan birisi kulüpteki kiralık araç sayısıydı. ''Aysal, 12 kiralık araçla geldi. Rakam 124 araç oldu'' sözleri günlerce tartışılmıştı. Yarsuvat döneminde kiralık araç sayısı 100’ün altına indi. Özbek ise rakamı 30 araca kadar düşürdü.

Kaynak: Fotospor

Etiket: galatasarayHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor