18 Haziran 2018, Pazartesi


> Futbol > Galatasaray'ın Fatih Terim rahatsızlığı!

Galatasaray'ın Fatih Terim rahatsızlığı!

Galatasaray'ın iletişim departmanı, Fatih Terim'in doğum gününü kutlayan tweet attı, bu durum yönetimde rahatsızlık yarattı.


06 Eylül 2016 10:10

Galatasaray'ın Fatih Terim rahatsızlığı!

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim'in yeni yaşını kutlayan mesajın kendilerinden habersiz atıldığını söyleyen sarı-kırmızılı yöneticiler, bunun farklı yorumlanmasından rahatsız oldu. İdareciler özellikle Riekerink’ten memnun olduklarının altını çizdiler.

Galatasaray Kulübü’nün önceki gün Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim’in 63. yaş gününü kutlayan mesajı çeşitli spekülasyonları da beraberinde getirdi. Acaba yıllar sonra bu şekilde bir mesaj ile Terim’le ilgili bir imada mı bulunuluyordu?

Milliyet ortaya atılan söylentilerle ilgili net bir yanıt almak için konunun üzerine gitti ve çarpıcı bir bilgiye ulaştı. Buna göre, atılan tweet’ten hiçbir yöneticinin haberi yoktu. Hatta yöneticiler bunun farklı yorumlanmasından bir hayli rahatsız olmuştu. Bunu ‘İşgüzarlık’ olarak yorumlayan idareciler bile vardı. Yöneticiler, Riekerink’ten memnun olduklarını ve bu şekilde yanlış anlaşılmaya yol açabilecek bir hareketten endişe ettiklerini dile getirdi.

Yönetimin ilgisinin bulunmadığı mesajın, iletişim departmanın aldığı karar neticesinde bir adım olduğu belirlendi. Buna göre, iletişimciler, kulübün tarihinde önemli yer tutan isimleri gerek internet sitesinde gerek de sosyal medyada anmak için böyle bir sisteme geçti. Çünkü bu konuda çok sitem geliyordu.

Üstelik, Terim’le ilgili yayınlanan ilk mesaj da bu değildi. 4 Ağustos’ta, hem resmi siteden hem de twitter adresinden Terim’in jübilesiyle ilgili mesaja yer verilerek ilk adım atılmıştı. Bu nedenle mesaj, aslında hiçbir yoruma yer vermeyecek kadar sadeydi.

Mesaj ve sonrası

Galatasaray, resmi twitter hesabından, “Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim’in yeni yaşını kutlar, Dünya Kupası yolunda Milli Takımımıza başarılar dileriz” mesajı yayınladı. Bunun üzerine tecrübeli teknik adam da, “Galatasaray benim eski kulübüm değil, kulübüm. Dursun Bey’e de teşekkür ederim. Hatırlanmak güzel bir şey” diye karşılık verince bu durum spor çevrelerinde değişik yorumlara neden oldu.

Fatih Terim, Galatasaray’ın eski hocası olsa da Divan Kurulu üyeliği bulunuyor.

Kaynak: Milliyet

Etiket: Galatasaray, Fatih Terim, Riekerink,Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor