23 Haziran 2018, Cumartesi


> Futbol > Galatasaray'ı çıldırtan mektup!

Galatasaray'ı çıldırtan mektup!

Galatasaray'ın Hollandalı yıldızı Wesley Sneijder'in menajeri Guido Albers'in apar topar İstanbul'a çağrılmasının arkasında yönetimi kızdıran bir mektubun yattığı ortaya çıktı.


17 Haziran 2016 11:20

Galatasaray'ı çıldırtan mektup!

Galatasaray'ın tecrübeli oyuncusu Sneijder'in temsilcisi Guido Albers’in 10 gün önce Galatasaray Kulübü’ne bir yazı göndererek, “8 ay önce yeni bir sözleşme yaptık ve Sneijder’in sözleşmesi 2018 yılına kadar uzatıldı. Benim payıma düşen rakamın hesabıma en kısa sürede geçmesini istiyorum” ifadelerini kullandığı, bu olayın büyük rahatsızlık yarattığı öğrenildi.

Galatasaray ile Wesley Sneijder arasındaki gerilim farklı bir boyuta taşındı. Kulüpten izinsiz olarak bir gazeteye röportaj veren ve yönetimi hedef gösteren açıklamaları nedeniyle en az 150 bin euro para cezasına çarptırılacağı öğrenilen Hollandalı yıldızın menajeri Guido Albers’in İstanbul’a çağrılmasının nedeni ortaya çıktı.

Bu kez sorun Sneijder değil, bizzat menajer Albers... Yönetimin Albers ile apar topar görüşmek istemesinin arkasında bir mektubun yattığı öğrenildi.

Sneijder’in menajerinin 10 gün önce kulübe yolladığı mektupta, “8 ay önce yeni bir sözleşme yaptık ve Sneijder’in sözleşmesi 2018 yılına kadar uzatıldı. Benim payıma düşen rakamın hesabıma en kısa sürede geçmesini istiyorum” ifadelerini kullandığı öğrenildi.

Albers’in bu çıkışının Galatasaray’da büyük rahatsızlık yarattığı belirlendi. Sneijder’in menajerinin kendi alacakları için mektup yazmasına sinirlenen yönetim, “Sneijder’le yeni bir sözleşme yaptık, evet. Ancak Sneijder daha oynamadan menajer para istiyor. Oynanmamış sezonlar için Sneijder’in menajerine neden ödeme yapalım? Albers, Sneijder’le yapılan ilk sözleşmede menajeri değildi ve bu yüzden parasını bir an önce almak istiyor. Ancak tarzı yanlış. Kaldı ki belki Sneijder önümüzdeki sezon başka takıma gitmek isteyecek. Belki Galatasaray forması giymeyecek. Böyle iken nasıl olur da menajere parası verilir” çıkışında bulundukları kaydedildi.

Bu gelişme üzerine Sneijder’in menajeri Guio Albers’in İstanbul’a davet edildiği belirtildi. Pazartesi günü yapılacak zirvede hem alacak konusu masaya yatırılacak, hem de izinsiz röportaj veren Sneijder’in cezası menajerine bildirilecek.

Kaynak: Milliyet

Etiket: Guido Albers Wesley Sneijder GalatasarayHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor