23 Nisan 2018, Pazartesi


> Galatasaray > Galatasaray'da tarihi oylama

Galatasaray'da tarihi oylama

Galatasaray'da camianın gözü kulağı 22 Ekim'de yapılacak genel kuruldan Riva ve Florya arazileri için alınacak izne çevrildi...


10 Ekim 2016 10:16

Galatasaray'da tarihi oylama

Galatasaray'da camianın gözü kulağı 22 Ekim'de yapılacak genel kuruldan Riva ve Florya arazileri için alınacak izne çevrildi... genel kurul öncesinde oluşan genel kanı Başkan Dursun Özbek'in yapılacak izin oylamasında büyük bir hayal kırıklığı yaşama olasılığının çok yüksek olması. Çünkü başkan sadece Riva için değil Florya içinde izin istemeye hazırlanıyor. İki izni bir paket halinde oylamaya sunmaya hazırlanıyor. Bu da genel kurul üyelerinin pek çoğunun oylamada "hayır" oyu kullanmasının önünü açıyor. Gelen bilgilere göre Özbek; Riva ve Florya için ayrı ayrı izin istemezse yetki alamayacak.

Bir başka iddia ise Özbek'in Riva için yetki almaya ihtiyacı olmadığı, çünkü daha önceki dönemlerde genel kurul Riva ile ilgili olarak tüm başkanlara yetkiyi zaten vermişti. Zaten Özbek de, bu yetkiye dayanarak Emlak Konut'la ön protokol imzalamıştı.

Galatasaray oteli neden durdu?

Galatasaray'da Başkan Dursun Özbek'in deyimiyle 150 milyon dolar değeri olan ve inşaatının 2016 Eylül ayında biteceği açıklanan "otel projesi" durdu. İnşaat için kulüp 20 milyon dolar sadece otel inşaatında kullanılması için bankalardan kredi alınmıştı. Haziran ayında kaba inşaatı tamamlanan otel inşaatının dış cephesi kapatılmayı bekliyor.

Otel ile ilgili geçmiş biraz kafa karıştırıcı; Galatasaray Plaza olarak ilk olarak uygulamaya konulan arazi için 2010 yılında ruhsat alındı. Ofis ya da otel olarak düşünülen GS Plaza projesinin ofis olmasına karar verilince 25 Mart 2014 tarihinde ruhsat yenilendi. Özbek döneminde yeniden otel olması yönünde fikir değiştirildi ve bir kez daha İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne başvuru yapıldı. Belediye Meclisi ise yeni tasarıyı kabul etmedi.

Kaynak: Fotospord

Etiket: dursun özbek, galatasarayHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor