21 Nisan 2018, Cumartesi


> Galatasaray > Galatasaray'da son iki aday!

Galatasaray'da son iki aday!

Galatasaray'da yönetim kurulu teknik direktör adayları Jorge Sampaoli ve Thomas Schaaf'ın durumlarını değerlendirdi.


28 Nisan 2016 01:46

Galatasaray'da son iki aday!

Galatasaray'ın Salı günü yapılan yönetim kurulu toplantısında 4 teknik direktör ismi masaya yatırıldı. Bu isimler ile ilgili Fatih İşbecer, Cenk Ergün ve scout ekibinin hazırladığı raporlar yönetim kurulunun önüne sunuldu. Yaşlarından, kişiliklerine, başarı yüzdelerinden, maliyetlerine kadar pek çok detayın yer aldığı raporların incelenmesinden sonra iki isim öne çıktı: Jorge Sampaoli ve Thomas Schaaf...

Diğer adaylar Rudi Garcia ve Julen Lopetegui ise özellikle istekleri yüzünden rağbet görmedi.

Arjantinli teknik adamın özellikle Güney Amerika'dan patlamaya hazır oyuncuları getirme konusunda bağlantılarını kullanacağını söylemesi ve verdiği bazı isimleri araştıran scout ekibinin ulaştığı bilgiler yönetim kurulu üyelerinin keyfini yerine getirdi. Scout ekibi Sampaoli'nin adını zikrettiği isimlerden 2-3 tanesini bile getirebilmesi durumunda Galatasaray'ın 3-4 yıl sonra satarak kazanacağı parayla düzlüğe çıkacağını rapor ettiler.

Schaaf'ı öne çıkaran ise Alman olması. Takım içindeki gurbetçilerin yanı sıra hangi takımdan ve hangi yaştan olursa olsun Almanya'da gelen oyuncuların Süper Lige çabuk adapte olup başarılı olmaları yöneticilerin iştahını kabartıyor.

Bu iki ismi ön plana çıkaran bir başka özellik ise kısa süreli ve tazminatsız sözleşmeler evet demeleri.

Galatasaray'ın görüşmediği teknik adam kalmadı

Galatasaray teknik direktör aradığı dönemde masasına öyle isimler geldi ki, yöneticiler bile şaşırdı. Kulübün gelecek sezon Avrupa Kupaları'nda yer almayacak olmasına rağmen Manuel Pellegrini, David Moyes, Villas Boas, Sinisa Mihajlovic, Steve McClaren, Armin Veh, Esprito Santo, Delio Rossi, Brendan Rodgers, Lucien Favre, Filippo Inzaghi gibi dünya çapında önemli isimler teklif edildi. Yöneticiler aralarında bu isimlerin de bulunduğu tam 26 teknik adamla kah menajerleri, kah kendileri olmak üzere defalaraca görüştü. Favre ve Boas ile 3'er kez, Mihajlovic ile de 2 kez görüşme yapıldı. Bu isimler arasında istekleri ile kulübü şok edense Pellegrini oldu. Şilili teknik adamın kendisi için istediği rakamın yanı sıra talep ettiği oyuncular da yönetimi şaşkınlığa uğrattı.

Kaynak: Fotospor

Etiket: Thomas Schaaf, sampaoli, galatasarayHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor