24 Mayıs 2018, Perşembe


> Galatasaray > Galatasaray'da Sneijder krizi!.. Kadro dışı mı bırakılacak?

Galatasaray'da Sneijder krizi!.. Kadro dışı mı bırakılacak?

Bundan sonraki aşama ise Sneijder'in verdiği röportajda söylediği sözlerin Kulüp İç Disiplin Talimatı'ndaki hangi maddeye sokulacağı...


10 Haziran 2016 00:38

Galatasaray'da Sneijder krizi!.. Kadro dışı mı bırakılacak?

Başkan'ın dediği yoldan yola çıkıp, "Galatasaray'ın mevcut 111 yıllık tarihinin gereği olarak, gereken neyse yapılır" sözleri düşünülürse bu açıklama, "Kulübü, başkanı, yönetim kurulunu kamuoyunun önünde zor duruma düşürecek, alçaltıcı, aşağılayacı ifadeler kullanma" maddesine sokulabilir. Bu maddeden Sneijder'in ceza alması için bir hamle yapılırsa, "kadro dışı bırakmak"a kadar varan cezalar gündeme gelebilir.

Fakat Sneijder'in bu açıklamalarının, "kulübün bilgisi dışında röportaj vermek" maddesine sokulursa bu kez de, "10 bin dolar'lık hafif bir cezayla durumu atlatma durumu da ortaya çıktı.

SNEIJDER'DEN SONRA SAVUNMA İSTEMESİ GÜNDEME GELDİ

Başkan Özbek, Divan Kurulu'ndaki konuşmasından önce şu anda takımın en değerli oyuncusu olan Sneijder'i ve bu yolla Galatasaray taraftarnı karşısına almamak için herhangi bir yaptırım düşünmüyordu. Fakat o konuşmasından sonra olayın peşinde olduğunu göstermek için "Sneijder'den savunma isteneceği" bildirildi. Sneijder'in bizzat imzasının yer aldığı savunmasının daha sonra kulüp iç disiplin talimatına göre soruşturulacağı öğrenildi.

BAŞKAN'IN SÖZLERİ SNEIJDER KONUSUN DÖNÜLMEZ BİR YOLA SOKTU

Başkan Özbek'in Divan Kurulu'nda yaptığı bu konuşması günün konusu olurken, metinlerini yazan özel danışmanı "aman başkan ne yaptın!" diyerek Başkanı hemen aradı. Başkan'ın bu açıklamalarında memnun olduklarını belirten üyeler ise bu kez toplantı sonrasında "nasıl bir yol izleneceği" ve "Sneijder'e ne ceza verileceği" konusunda Başkan Özbek'e sorular sordular. Özbek, bu soruları "yönetim kurulunda tartışacağız" diye savuşturdu.

Kaynak: Fotospor

Etiket: Galatasaray, Sneijder, Dursun ÖzbekHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor