18 Haziran 2018, Pazartesi


> Galatasaray > Galatasaray'da Lys Mousset transferi Tudor'un onayına kaldı

Galatasaray'da Lys Mousset transferi Tudor'un onayına kaldı

Galatasaray'da Ada'da hayal kırıklığı yaratan genç golcü Lys Mousset, Tudor'un onay vermesi durumunda transfer edilecek.


18 Mayıs 2017 07:43

Galatasaray'da Lys Mousset transferi Tudor'un onayına kaldı

Galatasaray'da transferi sportif direktör Cenk Ergün yürütüyor... ama Mehmet Özbek'in isteğiyle Tony Seric'in elleri transferden çekilirken görev Ceylan Çalışkan'a geçti. Çalışkan bir süredir Fransız oyuncular ile Fransa'da oynayan oyuncular üzerinde çalışıyor.

Son günlerde Ergün'le kafa patlattıkları oyuncu ise Lys Mousset. Sezon başında 6.5 milyon Euro'ya transfer olduğu Bournemouth'ta tek gol bile atamayan 21 yaşındaki Fransız golcünün hayal bile edilemeyecek şartlarda getirilebileceği konuşuldu.

İngiliz ekibinin kiralamaya kesinlikle yanaşacağı hatta 2-3 milyon Euro'lara satın alınma ihtimalinin bile doğabileceği belirtildi. Beklenen patlamayı yapması durumunda astronomik kazançlar elde edilebileceği üzerinde duruldu. Mousset ismi Igor Tudor'a sunulacak ve fikri alınacak. Ardından girişim yapılıp yapılmamasına karar verilecek.

Lys Mousset kimdir?

21 yaşındaki Fransız golcü, futbol hayatında sadece iki takımda forma giydi. Le Havre altyapısında yetişen ve burada A takıma kadar yükselen Lys Mousset, 2016-2017 sezonunun başında Bournemouth takımına 6.5 milyon Euro'ya transfer oldu. Ancak Lys Mousset, Ada'da hayal kırıklığı yarattı ve koca sezonda bir gol bile atamadı. Potansiyeli oldukça yüksek olan oyuncu kariyerinde yeni bir çıkış noktası arıyor. Transfermarkt değeri 4.5 milyon Euro olan genç oyuncunun sözleşmesi de 2020 yılında sona eriyor.

Kaynak: Fotospor

Etiket: lys moussetHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor