24 Nisan 2018, Salı


> Galatasaray > Galatasaray'da ipleri koparan son gelişme oldu

Galatasaray'da ipleri koparan son gelişme oldu

Galatasaray'da yetki karmaşası kavga çıkardı... futbol şubesinin yeni patronu Alp Yalman ile Başkan Dursun Özbek arasında iplerin kopmasını sğalayan nedenler...


28 Haziran 2016 09:55

Galatasaray'da ipleri koparan son gelişme oldu

Galatasaray'da yetki karmaşası kavga çıkardı... futbol şubesinin yeni patronu Alp Yalman ile Başkan Dursun Özbek arasındaki ilk ayrılık Mircea Lucescu konusunda yaşandı. Başkan'ın kendisini göreve davet edip "teknik adama beraber karar vereceğiz" demesine rağmen Rumen teknik adamla görüştü. Bu süreçte alternatif olarak Michel ve Roberto Martinez gibi İspanyol teknik adamlarla da temaslar vardı. Yalman ise bu duruma, "İspanyollar, Türkiye'de iş yapmaz" diyerek tepkisini koydu. "Terim'i bekleyelim" diyen Özbek'e, "hoca gelmez. Hayal kurmayalım" dedi. Futbolun tek patronu olarak Almanya'ya gitti. Jupp Heynckess ile görüştü. Thomas Schaaf ile anlaştı. Protokol bile imzaladı. Bu bilgi ortaya çıkınca Özbek, "yalanlama" geçmek istedi. Fakat bilgi doğru olduğu için susmak zorunda kaldı. Ama Yalman'a çok kızdı.

Almanya dönüşü Yalman, Mehmet Özbek'le görüşüp, "artık transfere karışma" dedi. Fakat başkanın kardeşi bu görüşme olmamış gibi işine devam etti. Serdar Aziz'i kovaladı. Bitirdi. Cenk Ergün ise Edu Vargas'ın menajerini İstanbul'a davet etti. Kardeş Özbek'le görüştürdü. Bu bilgi sonrasında Yalman, Ergün'ün istifasını istedi. Özbek "tamam" dedi. Fakat Ergün, kardeş Özbek'ten izinle tam gaz çalışmaya devam etti.

Sneijder'in menajeri ile görüşmeyi Başkan Dursun Özbek, kendisi yaptı ama cezayı Yalman'ın kesmesi istedi. Kabul görmedi. Film ise Serdar Aziz'in imzası sırasında koptu. Futbolun tek patronu olarak göreve gelmesine rağmen Mehmet Özbek'in Serdar'ı adeta UEFA'nın kurallarını "tanımıyorum" diyerek almasına çok kızdı. Datça'daki tatilini keserek Başkan'ın ricasına rağmen imza törenine katılmadı bile... son olarak Ergün'ün, ABD'ye Jurgen Klinsmann'ın menajeri ile görüşmeye gitmesi üzerine "ben yokum" dedi. Şimdi herkes yarın yapılacak yönetim kurulu toplantısına kilitlendi.

Kaynak: Fotospor

Etiket: alp yalman, galatasaray



Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor