17 Aralık 2018, Pazartesi


> Galatasaray > Galatasaray'da 'gölge teknik direktör' formülü

Galatasaray'da 'gölge teknik direktör' formülü

Galatasaray'da Tudor'la yola devam edilirken, başkan Dursun Özbek, Hasan Şaş'ı 'gölge' teknik direktör olarak göreve getirmeyi planlıyor.


21 Kasım 2017 09:08

Galatasaray'da 'gölge teknik direktör' formülü

Galatasaray’da Igor Tudor için stresli günler başladı... Cenk Ergün’le bir toplantı yapan ve alınan 5-1’lik hezimet için suçu başka yerde arayan Hırvat teknik adam, sabırları taşırdı. Kalan son 5 maçta 1 yenilgi dahi alınsa görevine son verileceği kendisine iletildi. Taraftarın ve yönetimin kayba tahammülünün olmadığı hatırlatıldı. Tudor’un önünde Beşiktaş’la Vodafone Park’ta oynanacak derbi kabus gibi duruyor.

Özbek'ten Hasan Şaş sürprizi

Taraftar Başakşehir hezimeti sonrasında Tudor'un gönderilmesini istiyor... Yönetim ise Beşiktaş maçına kadar Tudor’un arkasında durma kararı aldı. Gerçi yönetim içinde Hırvat teknik adamı istemeyenlerin oranı hiç de az değil. Bu ortamda Dursun Özbek’ten sürpriz bir hamle geldi. Hasan Şaş’a, Tudor’la beraber çalışmayı teklif etti. Bu teklifi de ilginç bir şekilde yaptı: Gel, Tudor’a göz kulak ol. Yardımcı ol. Hatalarını söyle. Yardımcısıymışsın gibi düşünme, beraber çalışıyormuşsunuz gibi düşün.

Özbek’in Hasan Şaş’ı gölge teknik direktör gibi düşündüğü, ilk kötü sonuçta Tudor’un yerini almasına bu şekilde hazırlık yaptığı bildirildi. Hasan Şaş’ın da bu göreve sıcak baktığı, Tudor’un ömrünün uzun olmadığı, tek istediği güvencenin ise Hırvat teknik adam gittiğinde takımın kendisine verilmesi olduğu bildirildi.

Göndermek için 400 bin Euro yeterli değil

Herkes Tudor’un artık hangi maçtan sonra kovulacağına konsantre olmuş durumda... Beşiktaş maçına kadar süre verilen Hırvat teknik adamın sözleşmesinde 400 bin Euro’luk tazminat maddesi var. Bunun yanı sıra Tudor kovulursa kendisine ligin sonuna kadar ödenmesi gereken maaşı da verilecek. Bu da Tudor’un Galatasaray’a maliyetini 1.4 milyon Euro’ya çıkaracak.

Kaynak: Fotospor

Etiket: dursun özbek, galatasarayHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor