25 Mayıs 2018, Cuma


> Futbol > Galatasaray'da gelecek ay tufan kopacak!

Galatasaray'da gelecek ay tufan kopacak!

Galatasaray’da tufan gelecek ay kopacak. Rekor cezalar ligin başında oyuncuların yıllık ücretlerinden kesilecek. Eğer yönetim cezalarda indirim yapmazsa Florya daha da karışacak.


10 Temmuz 2016 11:44

Galatasaray'da gelecek ay tufan kopacak!

Galatasaray yönetiminin gördükleri sarı kartlar nedeniyle astronomik cezalar kestiği 14 futbolcudan henüz hiçbir tahsilat yapmadığı, bu kesintilerin ağustos ayında lig başlar başlamaz oyunculara ödenmesi gereken yıllık ücretlerinden düşüleceği ortaya çıktı. Futbolculara, anlaştıkları yıllık ücretlerini her sezon ağustos ayından mayıs ayına kadar 10 eşit taksit halinde ödeme planına yayan yönetimin, kesilen cezaları ise bu taksitlerden düşerek tahsil etmeyi planladığı öğrenildi.

Yönetimin kestiği cezaya karşın, henüz tahsilatta bulunmaması sebebiyle Florya’da sessiz bir bekleyişe geçilirken, ağustos ayında yaşanacak bu gelişmelerin, daha sancılı bir süreci başlatması bekleniyor. Yönetimin cezalar için ‘af yok’ restine karşılık, futbolcuların da yıllık ücretleri için ‘indirim yok’ resti de devam ediyor.

YABANCILAR FIFA YOLCUSU

Cezaya itiraz eden ve ödemeye niyetli olmayan yabancı oyuncuların, FIFA’ya gitmek için bu cezaların alacaklarından tahsil edilmesini bekledikleri bildirildi. Başta Hollandalı yıldız Wesley Sneijder olmak üzere, Muslera ve Podolski’nin cezalar nedeniyle FIFA’ya itiraz edecekleri ifade edildi. Ayrıca cezaların mevcut şekilde uygulanması halinde tüm oyuncuların UEFA’nın 3 ayda bir kulüplerden istediği ‘Alacağım yoktur’ yazısını bu kez imzalamayacakları belirtildi.

Kaynak: HaberTurk

Etiket: GalatasarayHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor