13 Aralık 2018, Perşembe


> Galatasaray > Galatasaray'da Dursun Özbek rest çekti

Galatasaray'da Dursun Özbek rest çekti

Camia Galatasaray yönetiminin Salı günü yapacağı yönetim kurulu toplantısına kilitlenmiş durumda...


18 Nisan 2016 10:02

Galatasaray'da Dursun Özbek rest çekti

Camia Galatasaray yönetiminin Salı günü yapacağı yönetim kurulu toplantısına kilitlenmiş durumda... camia içinde Cemal Özgörkey, Muharrem Yılmaz, Haluk Ulusoy ve Hamdi Yasaman başkan adaylıkları için zemin yoklamaya çoktan başladılar. Muhalefet tek tek tüm genel kurul üyelerini arayarak genel kurul için imza toplamaya başlarken, Başkan Dursun Özbek ise bir kez daha "bırakmıyorum" restini çekti.

Fakat Salı günü yapılacak olan yönetim kurulu toplantısında sürpriz istifaların gelebileceği konuşuluyor. Cüneyt Tanman ve Tayfun Demir daha önce istifalarını verdiği için tüzük gereği mevcut yönetimden 4 yönetici daha istifa ederse direkt olarak seçime gidilme durumu ortaya çıkmış durumda.

Seçim istifası cebinde olan 4 isim!

Özbek yönetimini düşürecek hamlenin içeriden gelmesi için, istifaları ceplerinde olduğu iddia edilen asbaşkanlar Nasuhi Sezgin ve Eşref Alaçayır'la yönetimin liseli üyeleri Ural Aküzüm ve Alper Narman'ın da istifa etmek için "işaret" bekledikleri konuşuluyor. Sezgin, Hamza Hamzaoğlu'nun gönderildiği dönemden bu yana Özbek'e muhalefet ediyor. Aküzüm ile Narman ise lisenin göstereceği aday etrafında yapılacak bir yönetim kurulunda üyelik sözü aldıkları ve istifa vermeye hazır oldukları konuşuluyor.

Özbek'ten listemi yenilemem resti

İnan Kıraç başta olmak üzere camianın "ağır abilerinin" sürekli olarak lendisine "listeni yenile. Seçime gir. Daha taze olarak yola devam et" uyarıları karşısında Dursun Özbek sonunda isyan etti. Özbek, seçimden önce Mete İlkiz ile Ebru Köksaldı'yı listesine almak için teklif yaptığını ama Kıraç'ın iki isme engel olduğunu itiraf etti. Abdurrahim Albayrak'a ise kendisi listeye dahil olmadığı için Ali Dürüst'ün izin vermediğini belirtti. Özbek; Abdullah Kavukçu, Sedat Doğan, Emir Sarıgül, Taner Aşkın, Işın Çelebi ve Mehmet Cibara'ya da teklif götürdüğünü ama hiçbirisinin kabul etmediğini itiraf etti.

Bu şartlarda "listeni yenile" diyenlere Özbek'in çok net bir cevabı var: Daha önce kimse elini taşın altına sokmadı. Şimdi sokarlar mı sanıyorsunuz? Benimle yola çıkan tüm arkadaşlarım zor zamanda elini taşın altına soktu. Onları yarı yolda bırakmamı kimse beklemesin.

Düğünlerde boy gösteriyor

Galatasaray'da Başkan Dursun Özbek'in tam da takımın maçının olduğu günlerde düğünlerde boy göstermesi taraftarların yanı sıra oyuncuların da tepkisine neden olmaya başladı. Geçen hafta 1-1 biten Çaykur Rizespor maçı sırasında düğünde olan Başkan Özbek, Cumartesi günü de Galatasaray'ın Antalyaspor'a 4-2 yenildiği maçı izlemek yerine Kıbrıs'a düğüne gitmeyi tercih etti. Uzun zamandır başkanlarını yanlarında göremeyen oyunculardan bazıları bu durumu protesto ettiler.

Kaynak: Fotospor

Etiket: dursun özbek, galatasarayHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor