24 Haziran 2018, Pazar


> Galatasaray > Galatasaray'da büyük oylama

Galatasaray'da büyük oylama

Galatasaray'da yönetim kurulu yeni teknik direktörün belirlenmesi için toplanıyor...


01 Haziran 2016 00:38

Galatasaray'da büyük oylama

Galatasaray'da yönetim kurulu yeni teknik direktörün belirlenmesi için toplanıyor... bir numaralı aday Başkan Dursun Özbek'e "evet" demese de "hayır" da demeyen Fatih Terim. Tüm yönetim kurulu üyelerinin takımın başında görmek istediği Terim için, "bekleyelim mi?" şeklinde bir oylama yapılacak. Daha sonra diğer teknik direktör adayları masaya yatırılacak.

Türkiye Kupası'nın kazanılması ve takımı tanıma lüksüyle Jan Olde Riekerink, Terim görevi üstlenene kadar takımın başında kalabilir. Terim görevi kabul etmezse devam da edebilir. İkinci oylama Riekerink için yapılacak.

Teknik direktörlük konusunda diğer adaylar ise Sampaoli, Michel, Roberto Martinez, Abdullah Avcı ve Gica Hagi... Bu isimler için de Cenk Ergün ve Mehmet Özbek'in yaptığı görüşmeler ve hazırladığı raporlar belirleyici olacak.

Terim'e hayır diyen yok ama...

Fatih Terim için yönetimden herhangi bir üyenin "hayır" oyu vermesi beklenmiyor. Fakat Terim'in "evet" deme ihtimali olmadığını düşünen üyeler var. Onların tezi, "Lucescu'yu beklerken çok zaman kaybettik. Mihajlovic gibi bir ismi elden kaçırdık. Terim'i beklerken diğer isimlerden de olmayalım!"

Başkanın da Terim konusundaki en büyük çekincesi bu. Çünkü milli takım Euro 2016'da beklentilerin üzerinde bir başarı yakalarsa TFF'nin tecrübeli teknik adamı bırakmaya yanaşmayacağına inanıyor. Başkan'ın Terim konusundaki bir başka çekincesi ise üstlendiği Türkiye Futbol Direktörlüğü. Ansiklopedi şeklinde bir kitapçık hazırlatan ve çok detaylı şekilde 10 yıllık bir proje hazırlayan Terim'in bu projeden vazgeçmeyeceği...

Özbek'in tek umudu ise Terim'in Galatasaraylılığı ve her hafta kulübede olarak o heyecanı yaşama hevesi.

Riekerink'i öne çıkaran maddeler

Başkan Dursun Özbek'in liderliğinde yapılacak yönetim kurulu toplantısında yeni teknik direktör için izlenecek strateji masaya yatırılacak. Yönetim içinde Riekerink'le yola devam etme eğiliminde olan isimlerin fazlalığı ise dikkat çekiyor. Hollandalının takımda yarattığı hava, oyuncularla arasındaki olumlu iletişim, geçirdiği süre içerisinde Türkiye'yi ve kadroyu tanıması bu görüşün ortaya çıkmasına neden olmuş durumda. Taraftarın da Riekerink'e ısınması bir başka avantaj olarak görülüyor.

Yönetim kurulunda oynalacan diğer isimler de netleşti

Galatasaray'da yönetim kurulunun yapacağı oylamada Terim ve Riekerink dışında Sampaoli, Michel, Roberto Martinez, Abdullah Avcı ve Gica Hagi gibi isimlerin de bulunduğu bir liste oylanacak. Bu isimler arasında adı diğerlerine göre öne çıkan iki isim var Jorge Sampaoli ve Abdullah Avcı. Michel, Martinez ve özellikle Hagi'ye oy çıkması beklenmiyor. Ama yine de sürpriz bir ismin münazara yoluyla aradan sıyrılmasına da kimsenin şaşırmaması gerektiği kulislerde konuşuluyor.

Kaynak: Fotospor

Etiket: fatih terimHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor