22 Haziran 2018, Cuma


> Galatasaray > Galatasaray'da bir yıl sonra transferde mutlu son!

Galatasaray'da bir yıl sonra transferde mutlu son!

Galatasaray geçen sezon alamadığı Kolbeinn Sigthorsson'la bir yıllığına kiralık olarak anlaştı.


31 Ağustos 2016 02:19

Galatasaray'da bir yıl sonra transferde mutlu son!

Galatasaray geçen sezon alamadığı Kolbeinn Sigthorsson'la bir yıllığına kiralık olarak anlaştı. Geçen sezon başında Galatasaray'a gelmek yerine Nantes'ı tercih eden Fransız oyuncu için dönemin teknik direktörü Hamza Hamzaoğlu, Amsterdam'a kadar gitmişti. Fakat İzlandalı oyuncu o dönemde Türkiye'nin içinde bulunduğu politik durumu bahane ederek, "ben Galatasaray'da ve Şampiyonlar Ligi'nde oynamayı çok istiyorum ama annem ve eşim Türkiye'ye gitmemi istemiyor" diyerek teklifi geri çevirmişti. Hatta Hamzaoğlu, İzlandalı golcü için "içim acıyor" sözlerini kullanmıştı. Kolbeinn’in menajerliğini de eski bir futbolcu olan abisi Andri Sigthorsson yapıyor. İzlandalı oyuncu İstanbul’a da abisi Andri ile beraber geldi.

Galatasaray KAP'a bildirdi

Profesyonel futbolcu Kolbeinn Sigthorsson ve Kulübü FC Nantes ile oyuncunun geçici transferi konusunda anlaşmaya varılmıştır. Buna göre, futbolcunun Kulübüne 700.000 Euro tutarında geçici transfer ücreti ödenecektir. Şirketimizin ayrıca 30.04.2017 tarihine kadar 3.800.000 Euro ödeyerek oyuncuyu kulübünden satın alma opsiyonu bulunmaktadır.

Futbolcuya ise anlaşmaya varılan 2016 - 2017 futbol sezonu için 1.215.000 Euro net sabit transfer ücreti ödenecektir.
    
Şirketimiz bu dönem içerisinde Futbolcuya ayrıca; takımın futbolcunun fiilen oynadığı TFF Süper Lig müsabakalarında alacağı her bir puan için 4.000 EUR prim ödeyecektir. Bu primler, futbolcunun ilk 11'de oynadığı müsabakalar için %100, sonradan oyuna girdiği müsabakalar için %50 ve ilk 18 kişilik kadroda olup oyuna girmediği müsabakalar için %25 oranında ödenir. Futbolcuya, kadroda olmadığı müsabakalar için prim ödemesi yapılmaz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Kaynak: Fotospor

Etiket: kolbeinn, galatasarayHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor