20 Nisan 2018, Cuma


> Galatasaray > Galatasaray'da ''başkanlık'' ihtimalleri!

Galatasaray'da ''başkanlık'' ihtimalleri!

Galatasaray'da seçim ihtimalleri belli oldu... Dursun Özbek'in yerine bir numaralı aday Cemal Özgörkey...


20 Nisan 2016 00:27

Galatasaray'da ''başkanlık'' ihtimalleri!

Galatasaray'da yeni bir seçim kapıda... Dursun Özbek seçim kararı alırsa eline bir liste yapılıp verilecek ve "sen başkan olarak devam et. İşleri bunlar yapsın" denecek. Kabul etmezse bu kez imza toplanarak Adnan Polat benzeri bir darbe ile düşürülecek.

Peki olası bir kongrede kimler aday olacak? Nasıl bir yarışma olacak?

Aslında soru kimin aday olacağından çok, kimin kimi nasıl destekleyip, kimin hangi adayın listesine kimleri sokmak isteyeceği daha değerli bir konu.

Galatasaray'da kongreleri genelde iki isim belirler. 80 yaşını aşan İnan Kıraç ile 85'ine merdiven dayayan Selahattin Beyazıt.

Özgörkey aday olursa Albayrak ile gelebilir!

Aslında İnan Kıraç'ın Galatasaray üzerindeki etkinliği İpet Altınay'ın vefatı ile çok aza indi. Çünkü 80 yaşına gelen Kıraç yeteri kadar kulüp ile ilgilenemediği için bu işleri Altınay yürütüyordu. Altınay geçen yıl Ocak ayında vefat edince Kıraç, özellikle Dursun Özbek'in başkan seçildiği kongreye yeteri kadar etkinliğini koyamadı. Herkesin iddia ettiğinin aksine İnan Kıraç'ın tuttuğu isimlerden birisi Abdürrahim Albayrak. Çünkü Albayrak, Galatasaray Eğitim Vakfı'na hatrı sayılır bağışlarda bulunuyor. Kıraç'ın Cemal Özgörkey'i aday olarak ikna etmesi durumunda, listede Albayrak'ın yanı sıra Adnan Öztürk ve Haldun Üstünel bile yer alabilir.

Süren başkan olursa Terim CEO olarak döner

Adnan Polat'a destek vermesine rağmen darbeye engel olamadığı için camiaya kırgın olan efsane başkanlardan Selahattin Beyazıt ise Faruk Süren'in etrafında bir grup toplayabilir. Oğlu Murat Beyazıt'ı bu yönetimin içine sokabilir. Oğul Beyazıt'ın bu grubun içine girmesi ise Fatih Terim'in Galatasaray'a dönüşünün önünün açılması anlamına gelir. Çünkü Süren'in en büyük hayali Fatih Terim'in kulübe CEO olarak dönmesi. Fakat İnan Kıraç'ı kastederek, ''Galatasaray Bizans’tır'' tarifini yapan Süren'in başkan olmasına "derin Galatasaray'ın" pek de izin vermeyeceği konuşuluyor. Bu oluşuma İrfan Aktar da destek verir.

Özgörkey kendi listesini yapmak istiyor

Duygun Yarsuvat'ın başkan seçildiği kongreden önce Cemal Özgörkey son güne kadar adaydı. Fakat Özgörkey'in hedefi kendi belirlediği yönetim kurulu ile seçime girmekti. Fakat kulübün ağır topları son gün Özgörkey'in önüne hazır bir yönetim kurulu listesi koyunca adaylıktan vazgeçmişti.

Özgörkey, Dursun Özbek olağanüstü genel kurul kararı alırsa aday olmaya karar vermiş durumda. Çekincesi ise devam ediyor. "Başkan adaylarının istediği kişileri yönetime alma imkanları kısıtlı... bir takım grupların baskıları etkili oluyor" diyen Özgörkey, "En son mevcut yönetimi seçeli 1 yıl olmadı. Bu yönetim de gitsin deniyor. Böyle giderse başkan adayı bulamayacağız. Hatalar var, yanlışlar var. Her türlü eleştiriyi yapalım ama istifaya zorlayarak, 'Bırak git' diyerek, hakarete varan eleştiriler yaparak olmaz. Sonuçta biz kongre üyeleri seçtik bu yönetimi. Saygı duyacağız. Mevcut başkan seçimi gündeme getirirse elbette seçime gidilir" diyerek camiaya olumlu mesajlar göndermeyi ihmal etmedi.

Özgörkey'den flaş hamle

Öte yandan olağanüstü bir seçim olması durumunda başkanlığa adaylığını koymasına kesin gözüyle bakılan Cemal Özgörkey'den müthiş bir hamle geldi. Galatasaray Başkanı Dursun Özbek'in küçülmeye gitme kararı aldığı tekerlekli sandalye takımına sahip çıktı. Özgörkey, bundan böyle Dünya şampiyonu unvanı bulunan tekerlekli sandalye takımının tüm masraflarını karşılayacak. Görüştüğü takımın koçuna, ''Çocuklar, hiçbir eksiğiniz olamasın. Sonuna kadar arkanızdayım'' sözünü verdi.

Kaynak: Fotospor

Etiket: galatasaray, dursun özbek, cemal özgörkeyHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor