23 Mayıs 2018, Çarşamba


> Galatasaray > Galatasaray'da Alp Yalman'la gelecek büyük değişim

Galatasaray'da Alp Yalman'la gelecek büyük değişim

Galatasaray'da futbolun yeni patronu Alp Yalman, Başkan Dursun Özbek'le yaptığı görüşmede çok kritik isteklerde bulundu.


02 Haziran 2016 00:21

Galatasaray'da Alp Yalman'la gelecek büyük değişim

Galatasaray'da futbolun yeni patronu Alp Yalman, Başkan Dursun Özbek'le yaptığı görüşmede çok kritik isteklerde bulundu. Daha önce Özbek'in teklifini reddeden Yalman'ın ikinci seferde bu teklifi kabul etmesinin nedenleri ise şunlar:

1. Ali Sami Yen ismi TT Arena'ya geri dönecek.

2. Hedef Türkiye Ligi değil Avrupa olacak.

3. Atletico Madrid, Galatasaray'ın rol modeli olacak. Simeone gibi bir teknik adam bulunacak. İspanyol mantalitesi futbol takımına yerleştirilecek.

4. Riekerink altyapının başında olacak. Daha önce çalıştığı Ajax'ın tüm mantalitesini buraya taşıyacak

5. TT Arena'nın gerekli bakım ve onarımları bir an önce bitirilecek.

6. Ulaşım sorunları bir an önce giderilecek. Taraftarın stada gelmemesi için neden bırakılmayacak.

7. Taraftarların maç günleri yaşadığı sıkıntıları gidermek için gerekli herşey yapılacak.

Yalman'ın ilk icraatı Özbek ile Yıldırım'ı barıştırmak

Yalman ayrıca futbol dışında Başkan Özbek'ten, Galatasaray Tarih Araştırmaları Enstitüsü'nün bir an önce hizmete girmesini talep etti. Sözünü aldı. Ünal Aysal istifa ettiği dönemde Başkanlığa adaylığını koyan Yalman, "Galatasaray, hiçbir kulüple düşman olmaz" sözünü hatırlatarak Fenerbahçe ile aralarındaki buzların eritilmesini de istedi. Yalman'ın ilk yapmak istediklerinden birisinin ise zaten dostluğu bulunan Aziz Yıldırım'la Başkan Dursun Özbek'i bir araya getirmek olduğu öğrenildi. Özbek'ten bu konuda da söz aldı.

Alp Yalman'ı Özbek'le çalışmaya Adnan Polat ikna etti

Bu arada Alp Yalman'ın, Dursun Özbek tarafından ikna edilmesinde en önemli pay sahibi ise eski Başkan Adnan Polat oldu... İnan Kıraç'a karşı geçmişteki en büyük rakiplerinden birisi olan Fatih Altaylı ile bile aynı masaya oturan, Özbek'in başarılı olması için Fenerbahçeli Mehmet Topal'la ilk görüşen isim olan Polat, Yalman'ı da yine Özbek'le çalışmaya ikna eden isim oldu. Polat daha önce Özbek'i, "yönetimini değiştirip, seçim kararı alırsan, seni ortada bırakırlar" diyerek başkanın seçim kararı almasını engelleyen isim de olmuştu.

Terim'i Özbek'in aklına sokan da Alp Yalman oldu

Öte yandan Başkan Dursun Özbek'in Fatih Terim konusunda yaptığı hamlenin arkasında da Alp Yalman'ın olduğu bildirildi. Özbek'in Yalman'la Mustafa Denizli'nin istifasından sonra yaptığı ilk görüşmede "kimi getirsek, fikriniz var mıdır?" sorusuna Yalman'ın, "Fatih Terim varken, başka kimse aranmaz" dediği, Özbek'in ise, "gönlü kırık. Gelmez" cevabı verdiği Yalman'ın i,se "Fatih Terim'in gönlü zaten bizde, Galatasaray'dadır. Onun gönlünü almak diye bir şey olmaz" diyerek Özbek'i ikna ettiği bildirildi. Terim'in geri dönmesini ummayan Özbek'in bu sözlerden sonra Terim'le fikir alışverişinde bulunduğu aldığı cevaplar sonrasında da, Terim'i birinci sıraya koyduğu bildirildi.

Kaynak: Fotospor

Etiket: alp yalman, galatasarayHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor