20 Haziran 2018, Çarşamba


> Galatasaray > Galatasaray'da 65 milyon Euro'luk kafa karışıklığı

Galatasaray'da 65 milyon Euro'luk kafa karışıklığı

Galatasaray'da Başkan Dursun Özbek futbolcularla tek ve gruplar halinde görüşerek maç başı ücretlerinden feragat etmeleri konusunda konuşmalar yaptı.


15 Eylül 2016 00:03

Galatasaray'da 65 milyon Euro'luk kafa karışıklığı

Galatasaray'da yönetim futbol takımının giderlerinin 65 milyon Euro'da sınırlandırılması ile ilgili bir açıklamayı sürekli yapıyor. Basın aracılığıyla da sürekli olarak bu rakamın altında kalındığını duyuruyor. Fakat UEFA'nın finansal fair-play kurallarına göre Galatasaray'ın 65 milyon Euro'luk futbolcu harcaması yapabilmesi için 200 milyon Euro gelir açıklaması gerekiyor. Geçen sezon şampiyon olunmasına ve Şampiyonlar Ligi'ne gidilmesine rağmen gelir Deloitte verilerine göre ancak 159.1 milyon Euro olarak açıklanmıştı.

UEFA aslında 65 milyon Euro gibi sınır koymuyor... UEFA Finansal Fair-Play sözleşmesinde "kulübün futbolcu harcaması kulübün yıllık gelirinin yüzde 30'unu geçemez" ifadesi yazıyor.

Wesley Sneijder evet dedi

UEFA'dan finansal fair-play cezası yüzünden 1 yıl Avrupa'dan men edilen Galatasaray'da; Umut Bulut, Donk ve Tarih dahil futbolulara 43 milyon Euro garanti para ödemesi yapılıyor. Maç başılar, primler ve vergiler de araya girdiğinde rakam 68 milyon euro'yu buluyor. Bu da Galatasaray'ı UEFA karşısında zor durumda bırakıyor. Yönetim yeni alınan futbolcuların sözleşmelerine "puan primi" koyarken eski futbolcular ise maç başılarını almaya devam ediyor.

Başkan Dursun Özbek futbolcularla tek ve gruplar halinde görüşerek maç başı ücretlerinden feragat etmeleri konusunda konuşmalar yaptı. Fakat şimdiye kadar başarı sağlayamadı. Sadece Wesley Sneijder'i maç başını puan primi üzerinden alması konusunda ikna edebildi.

Kaynak: Fotospor

Etiket: galatasaray, sneijderHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor