27 Mayıs 2018, Pazar


> Galatasaray > Galatasaray'da 2 oyuncu Riekerink'in kalmasını sağladı

Galatasaray'da 2 oyuncu Riekerink'in kalmasını sağladı

Alp Yalman'ın Başkan Dursun Özbek'in teklifini "burası futbolcuların yönettiği bir kulüp olmuş. Gelirsem ben bu sistemi değiştiririm" diyerek kabul etmişti.


01 Temmuz 2016 02:11

Galatasaray'da 2 oyuncu Riekerink'in kalmasını sağladı

Gelinen ortamda tam da tersi bir durum ortaya çıktı. Yönetim, Yalman'ın anlaşmaya vardığı Thomas Schaaf'ın yerine hem daha ucuz hem de futbolcuların istediği Jan Olde Riekerink ile yola devam etme kararı aldı. Riekerink'le yola devam etme kararının arkasında ise Wesley Sneijder ve Selçuk İnan çıktı.

Yalman'ın göndermeye çalıştığı Sneijder'in "en iyisi o" dediği Riekerink için Selçuk ise, "futbolcular olarak biz kendisini çok sevdik. Çalışmaya devam etmek isteriz" şeklinde konuştu. İdmanları futbolcuarın isteklerine göre belirleyen, taktiği futbolcularla tartışan ve aldığı her kararı futbolculara danışarak alan Riekerink'in kalması en fazla oyuncuları sevindirdi.

FUTBOLCULAR NE DERSE RIEKERINK ONU YAPIYOR!

Bu arada futbolcuların isteğiyle takımda kalan Riekerink ile ilgili sürpriz bir iddia ortaya atıldı. Hollandalı teknik adam ön libero olarak alınan vatandaşı Ryan Donk'u ilk dönemde stoper olarak kullanmak istedi. Fakat kendisi ile konuşan bazı futbolcular, "taraftarlar ona ısınamadı. Liberoda oynar ve hata yaparsa, canın sıkılır" diyerek Riekerink'i bu fikrinden caydırdıkları bildirildi. Ayrıca yine aynı futbolcuların sakatlıktan döndükten sonra Hollandalı teknik adamın pek fazla kadroda düşünmediği Sinan Gümüş için de hocayla konuşarak, "oynatsan iyi olur. Taraftar bu çocuğu seviyor" diyerek tavsiyelerde de bulundukları bildirildi.

Kaynak: Fotospor

Etiket: Galatasaray, Sneijder, Selçuk İnan, RiekerinkHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor