14 Aralık 2018, Cuma


> Galatasaray > Galatasaray'a 5 yıldızdan 60 milyon Euro!

Galatasaray'a 5 yıldızdan 60 milyon Euro!

Galatasaray'da yönetim, UEFA'ya verdiği yeni taahhütler nedeniyle futbol takımında bonservis geliri elde edilebilecek bazı isimlerle yollarını ayırmayı planlıyor.


13 Mart 2018 00:04

Galatasaray'a 5 yıldızdan 60 milyon Euro!

Cuma günü UEFA’nın karşısına çıkan ve sorulan bazı sorular karşısında cevap bulamayan Mustafa Cengiz’in CFCB’ye uymaya söz verdiği ''acı reçete''nin detayları da ortaya çıkmaya başladı.

Bu sezon ceza almamak için; Türk futbolcuların maaşlarının TL cinsine çevrildiği, futbolcuların kendi vergilerini kendilerinin ödemeyi kabul ettiği, yabancı futbolcuların maaşlarının euro cinsinden sabitlendiği ve beraberlik priminin kaldırıldığı anlaşmaların imzalanmasının ve evraklarının gönderilmesi gerekiyor.

Galatasaray'da umut 5 oyuncunun satışında!

UEFA'ya verilen zarar etmeme sözüne rağmen 500 milyon TL’lik eksi bütçeyi  ikinci yılda sıfıra indirmek için futbolcu satış işlemi başlatılacak. Cengiz’in, ''en kötüsüne göre yaptık bu senaryoyu'' dediği senaryoda satılacak oyuncular da belirlendi. Satış rakamları bile belirlenmeye başlandı.

Rodrigues: 17-22 milyon euro arası.

Muslera: 12-16 milyon euro arası.

Belhanda: 8-10 milyon euro arası.

Sinan Gümüş: 5-8 milyon euro arası.

Tolga Ciğerci: 4-6 milyon euro arası

Yönetimin hedefi ise satışı düşünülen 5 oyuncudan 60 milyon Euro veya üzerinde bir gelir elde etmek. Menajerlerle şimdiden temas kurulurken özellikle Rodrigues için 20 milyon Euro’ların görülebilecek olması yönetimin iştahını kabartmış durumda.

Galatasaray'da satılmayacak 5 isim!

Galatasaray'da yönetimin bu isimlerin dışında takımda tutmayı isimler de bulunuyor.

Yönetim yaşları gereği istediği rakamları bulamayacağı gerekçesiyle Feghouli, Maicon, Fernando, Mariano ve Gomis’le yola devam edecek. Kendilerinden memnun olunduğu söylenecek.

Ancak sözleşmelerinde yer alan Euro’nun 3.8 ila 4.2 kurları üzerinden sabitlenmesi teklifi yapılacak. Ayrıca sözleşmelerinde yer alan beraberliğe bin Euro’luk primin ise ödenmeyeceği iletilecek.

Mustafa Cengiz, Çarşamba günü UEFA görüşmesini anlatacak

Galatasaray’da Çarşamba günü Divan Kurulu toplantısı var... toplantıda Başkan Mustafa Cengiz’in UEFA ile yapılan görüşme hakkında detaylı bilgi vermesi bekleniyor. Cuma günü CFCB komisyonu ile görüşmeden önce esen bahar havasının görüşme sonrasında kışa dönmesinin nedenlerini açıklayacağı ise gelen bilgiler arasında.

Kaynak: Fotospor

Etiket: galatasaray, transferHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor