25 Nisan 2018, Çarşamba


> Galatasaray > Galatasaray, UEFA'ya verdiği taahhüdü aştı mı?

Galatasaray, UEFA'ya verdiği taahhüdü aştı mı?

Galatasaray yaptığı transferlerle birlikte takımda bulunan 28 oyuncuya 40.5 milyon Euro garanti para ödemeyi taahhüt etti.


03 Eylül 2016 16:45

Galatasaray, UEFA'ya verdiği taahhüdü aştı mı?

Galatasaray yaptığı transferlerle birlikte takımda bulunan 28 oyuncuya 40.5 milyon Euro garanti para ödemeyi taahhüt etti. Jan Olde Riekerink ve yardımcılarının maliyeti ise 1 milyon Euro. Sarı-kırmızılı ekibin futbolculara maç başı ödeme taahhüdü ise kulübü zora sokuyor.

Toplam maliyet: 42 milyon euro civarında

Sneijder ve Selçuk (1 milyon euro), Muslera (750 bin euro), Chedjou (500 bin euro) Hakan (400 bin euro), Bruma (400 bin euro) ve Yasin (350 bin euro) gibi oyuncuların hala puan değil de maç başına kazanmaları finansal fair-play açısından yönetimin elini zor durumda bırakıyor. Alınacak puanlar göz önüne alındığı yönetimin ortalama 10 milyon euro civarında bir maç başı ödemesine neden olacak.

Bir de Galatasaray'ın yollarını ayırdığı ama ödeme yapmaya devam ettiği; Umut (1 milyon euro), Donk (1 milyon euro), Oğuzhan (100 bin euro), Tarık (1 milyon euro), Emrah (200 bin euro), Cem Paul (600 bin euro), Endoğan (500 bin euro) ve Olcan (1.8 milyon euro) gibi isimler de bulunuyor. Galatasaray'ın bu oyunculara ödeme taahüdü ise 6 milyon euro'nun üzerinde.

Futbolcular için devlete ödenen yüzde 15'lik stopajda işin içine katıldığı zaman genel üzerinden bir hesaplama ile 10 milyon euro'da bu rakama dahil oluyor. Stopaj ödemeleriyle rakam UEFA'nın verdiği mali sınır olan 65 milyon euro sınırını geçiyor. 68 milyon euro'ya ulaşıyor. Bir de üzerine futbolcuara taahüt edilen Türkiye Kupası ve Türkiye Süper Kupaso finalinin kazanılmasıyla doğan bonuslar ve prim sözleri, ayrıca yöneticilerin maç maç verdikleri ekstra prim sözleri de eklenince rakam 70 milyon Euro'ları bile aşıyor.

Kaynak: Fotospor

Etiket: sneijder, uefa, galatasarayHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor