19 Haziran 2018, Salı


> Galatasaray > Galatasaray transferlerden kâr etti

Galatasaray transferlerden kâr etti

Transfer döneminde hareketli günler yaşayan Galatasaray, gönderilen oyunculara verdiği paralarla zarardan kâr etti.


01 Eylül 2016 14:03

Galatasaray transferlerden kâr etti

Galatasaray transferin son gününde aldığı ve gönderdiği oyuncularla birlikte çok hareketli bir dönemi de kapatmış oldu. Sarı-Kırmızılı yönetimin transfer hamleleri taraftarlar tarafından da büyük oranda beğenilirken, gönderilen oyunculara verilen paralar yine de can sıktı.

Galatasaray'ın bu sezon gözden çıkardığı ve sözleşmelerinden kurtulmak istediği oyunculara ödediği para ile önemli bir yıldızın transferi bile mümkün olabilirdi. Kiraya verilen ve gönderilen oyuncular için Sarı Kırmızılı kulübün kasasından para çıkmaya devam edecek.

Umut Bulut Kayserispor'da forma giyecek ancak 1 milyon 45 bin Euro ücreti Galatasaray ödeyecek. Tarık Çamdal eski Kulübü Eskişehirspor'a döndü ve ücretinin 1 milyon Euro'sunu yine Galatasaray ödeyecek. Donk, Real Betis'e son anda kiralandı ve Hollandalı oyuncunun ücretinin 500 bin euroluk bölümünü Galatasaray ödeyecek.

Galatasaray bu 3 oyuncuyu gönderdiği halde 2 milyon 545 bin Euro ödemekten kurtulamadı. Ancak 3 futbolcunun gidişi ile birlikte toplamda 2.6 milyon Euro tasarruf sağlanması da, az da olsa bir teselli kaynağı oldu.

Kaynak: DHAHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor