24 Mayıs 2018, Perşembe


> Galatasaray > Galatasaray Tarık Çamdal'ı kime satacak?

Galatasaray Tarık Çamdal'ı kime satacak?

Galatasaray'ın kadro dışı bıraktığı Tarık Çamdal, Süper Lig ekiplerinden Kayserispor'a transfer olması beklenirken Trabzonspor iddiası yine ortaya çıktı.


12 Ağustos 2016 16:02

Galatasaray Tarık Çamdal'ı kime satacak?

Galatasaray'da teknik direktör Jan Olde Riekerink'in takımda istemediği futbolculardan olan Tarık Çamdal'ın, Süper Lig ekiplerinden Kayserispor'a gideceği ve anlaşmak üzere olduğunu Fotospor duyurmuştu. Kayseri yerel basınında da yer alan haberlere göre Galatasaray'la anlaşan Kayserispor'un 25 yaşındaki sağ bekle görüşme halinde olduğu ve transferin imza aşamasına geldiği ifade edilmişti.

Ancak son gelen haberlerde Trabzonspor'un da Tarık Çamdal için nabız yokladığı ortaya çıktı.

Galatasaray'ın, Trabzonspor'dan kadrosuna kattığı Luis Cavanda'nın 1.8 milyon euroluk bonservisine karşılık Tarık'ı teklif ettiği ortaya çıktı. Ancak Trabzonspor Başkanı Muharrem Usta, Cavanda için futbolcu istemediklerini, nakip para istediklerini belirterek baştan bu konuyu kapattı. Ancak Tarık'ın Kayserispor'a da kiralık gitmek istemesi ve alacağı ücret konusunda taviz vermemesi görüşmeleri çıkmaz hale getirince Trabzonspor cephesi yeniden açıldı. Tarık'ın, teknik direktör Ersun Yanal'la çalışmak istediğini açıklamasıyla başlayan bu süreçte, Yanal'ın da eski öğrencisi hakkında düşünmek için süre istemesi sürecin şeklini değiştirdi.

Ancak Tarık Çamdal'ın "Trabzon'a da kiralık giderim. Bonservisimle vermeyin. Yıllık ücretimde de kesinlikle indirime gitmem" sözleri Galatasaraylı yöneticileri çileden çıkardı.

Hem Galatasaray yöneticileri hem de Tarık Çamdal ve menajeri, hem Kayserispor'la hem de Trabzonspor'la görüşmelerini sürdürüyor. En uygun şartlarda anlaşma zemini hangi takımla ve hangi şartlarda yakalanırsa o kulüple imza atılacak.

Gelen son haberlere göre de Trabzonspor cephesinde Tarık için olumlu havanın olumsuz havaya göre çok daha fazla olduğu yönünde. Ersun Yanal, bonservis parası karşılığında alınmasına değmeyeceği görüşünde. Tarık'ın Kayserispor'a gitmesi şimdilik daha olası görünüyor.

Kaynak: FotosporHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor