24 Mayıs 2018, Perşembe


> Futbol > Galatasaray Serdar Aziz'in parasını TFF'den isteyecek!

Galatasaray Serdar Aziz'in parasını TFF'den isteyecek!

Galatasaray’a 12.5 milyon Euro maliyetle gelen Serdar için yönetim, TFF’den sakatlık boyunca ücretinin ödenmesi için hukukçularına talimat verdi.


11 Eylül 2016 12:36

Galatasaray Serdar Aziz'in parasını TFF'den isteyecek!

Galatasaraylı futbolcu Serdar Aziz'in Milli Takım'dan sakat dönmesi ve menisküs ameliyatına yatacak olması sarıkırmızılı yetkilileri harekete geçirdi. Serdar'ın teknik direktör Riekerink tarafından fiziksel olarak yüzde yüz hazır olmadığı için riske edilmediğini belirten Galatasaray cephesi, oyuncunun Milli Takım'da 6 gün içinde 2 maçı kaldıramadığı görüşü hakim. Sarı kırmızılılar 12.5 milyon Euro yatırım yaptıkları 25 yaşındaki oyuncunun sakatlık sürecindeki ücretini Türkiye Futbol Federasyonu'nda talep etmek için harekete geçti.

TALİMAT NE DİYOR?

G.Saraylılar, kulüpteki hukukçulardan, TFF'ye ve FIFA'ya Serdar ve Sigthorsson'un sakatlıklarıyla ilgili tazminat talebinde bulunması için talimat verdi. Ancak mevcut statüde bu talebin karşılık bulması zor gözüküyor. FIFA, UEFA ve Avrupa Kulüpler Birliği (ECA) arasındaki anlaşmaya göre büyük turnuvalarda oyuncuların milli takımda sakatlığı halinde tazminat ödemesi yapılıyor. Buna karşın eleme gruplarında gerçekleşen sakatlıklar bu anlaşmayı kapsamıyor. Bu yüzden federasyonlar tazminat ödeme zorunluluğu yok.

Kaynak: Sabah

Etiket: Galatasaray, Serdar AzizHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor