16 Ocak 2019, Çarşamba


> Galatasaray > Galatasaray olunca rakamlar çıldırdı

Galatasaray olunca rakamlar çıldırdı

Galatasaray'da transfer çılgınlığı devam ediyor... UEFA'nın finansal fair-play krizine rağmen sarı-kırmızılılar transfer para saçmaya devam ediyor.


08 Ağustos 2016 16:58

Galatasaray olunca rakamlar çıldırdı

Galatasaray, gurbetçi oyuncu Tolga Ciğerci'yi kadrosuna kattı. Ancak bu transfer de sarı kırmızılı taraftarları memnun etmedi. Tolga Ciğerci konusunda oyuncunun kendisinden çok, kulübün ödediği rakamlar eleştiri konusu oldu.

Tolga Ciğerci, Galatasaray'dan yılda garanti ücret olarak 2 milyon Euro kazanacak. Kulübü Hertha Berlin'e ise 3 milyon Euro ödenecek. Yani Tolga'nın Galatasaray'a 3 yıllık maliyeti şimdiden 9 milyon Euro.

BZ gazetesinden şok eden iddia

Almanya'dan BZ gazetesi Galatasaray'ın yeni transferi Tolga Ciğerci konusunda şok bir iddiada bulundu. BZ gazetesi Tolga ciğerci konusunda Hertha Berlin'in Augsburg'la 1.2 milyon Euro üzerinden pazarlık yaptığını, Galatasaray'ın ödeyeceği 3 milyon Euro'luk rakamın şaşırtıcı olduğunu yazdı.

Gazete ayrıca Tolga Ciğerci'nin Hertha Berlin'de 350 bin Euro kazandığını da haberin detaylarında yer verdi.

11.5 milyon Euro ödendi

Galatasaray bu transfer döneminde kadrosuna kattığı üç Türk oyuncu için toplamda 11.5 milyon Euro ödedi. Serdar Aziz için 4.5, Eren Derdiyok için 4 ve Tolga Ciğerci için 3 milyon Euro bonservis ücreti ödenmesi dikkat çekti.

Kaynak: Fotospor

Etiket: tolga ciğerci, galatasarayHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın