26 Nisan 2018, Perşembe


> Futbol > 'Galatasaray herkese cevabı verdi!'

'Galatasaray herkese cevabı verdi!'

Galatasaray ve Beşiktaş'ta forma giyen eski futbolcu Ayhan Akman, derbiyi değerlendirdi. Akman, Galatasaray'ın oynadığı oyunla herkese cevabını verdiğini söyledi.


09 Mayıs 2016 12:32

'Galatasaray herkese cevabı verdi!'

Galatasaray ve Beşiktaş'ta forma giyen eski milli futbolcu Ayhan Akman, iki takım arasındaki derbi maçı yorumladı. Hürriyet'e değerlendirme yapan Akman'ın analizi şöyle:

Galatasaray ilk yarıda ortaya koyduğu oyunla herkese bir yanıt verdi. Son derece istekli ve arzulu oynadı. Arena'da çok güzel bir ilk yarı seyretti. Taraflı tarafsız herkesin büyük zevk aldığı bir 45 dakika seyrettik.

Galatasaray bu bölümde çok akıllıca oynadı. Tıpkı eski günlerindeki gibi zaman zaman pres yaptı. 90 dakikanın tamamını pres yaparak geçiremezsiniz, dolayısıyla Galatasaray da oyunun belli bölümlerinde bunu yaptı.

Sarı kırmızılılar her pres yaptıklarında karşılığını olumlu yönde aldılar ve rakiplerini zor durumlara düşürdüler. Pres yapmadıkları bölümlerde hemen birinci bölgeye çekildiler ve kazandıkları topları olumlu kullandılar. Tabii bunda Sneijder, Selçuk ve Yasin gibi ustaların olması büyük rol oynadı.

Beşiktaş'ta gereksiz bir stres var. Şampiyonluk stresi oyuncuları çok germiş. İlk yarıda istediklerini yapamadılar.

SNEIJDER'İN DÜŞÜŞÜ NORMALDİ, PEKİ YA DİĞERLERİ!

İkinci devreye gelince... Tam da tahmin ettiğimiz şeyler oldu. Galatasaraylı futbolcuların ikinci yarıda fizik olarak düşeceklerini tahmin ediyordum. En başta Sneijder'de bir düşüş bekliyordum, zira uzun süredir oynamıyordu ve 90 dakikayı çıkaracak güçte değildi. Ancak Sneijder'in yanı sıra diğer futbolcuların da fiziki yönden düşüş yaşamaları oyunun hakimiyetini Beşiktaş'a geçirdi.

Siyah beyazlılar bu yarıda Beşiktaş'a adeta kendi sahasına hapsetti. Galatasaray karşılık vermek istedi ancak fiziki yetersizlikleri ve bazı oyuncuların kapasitelerinin düşük olması buna engel oldu.

Durum böyle olunca Arena'da iki farklı ilk yarı izledik. İlk devresi Galatasaray, ikinci yarısı Beşiktaş'ın kontrolünde geçen bir maç oldu.

Etiket: Galatasaray, Beşiktaş, Ayhan Akman,Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor