24 Nisan 2018, Salı


> Galatasaray > Galatasaray, FFP'yi bu şekilde alt etmeyi planlıyor

Galatasaray, FFP'yi bu şekilde alt etmeyi planlıyor

Galatasaray'da tam anlamıyla bir transfer çılgınlığı yaşandı...


05 Eylül 2016 00:03

Galatasaray, FFP'yi bu şekilde alt etmeyi planlıyor

Galatasaray'da tam anlamıyla bir transfer çılgınlığı yaşandı... kulüp UEFA'dan finansal fair-play cezası almasına rağmen 10 milyon Euro'luk satış, 14 milyon Euro'luk alış yapıldı. Sözleşmeleri feshedilen veya kiraya verilen (Umut Bulut ve Ryan Donk) bazı oyuncuların cebine para kondu. Bazıları ile de henüz (Olcan, Endoğan) anlaşmaya varılamadı.

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek cezayı ilk aldıkları dönemde; ''UEFA'nın getirdiği 65 milyon Euro'luk bütçe sınırlamasının ne anlama geldiğini çözmeye çalışıyoruz'' demişti. 

Futbolcu ve teknik heyetin alacağı paralar; garanti ücret, maç başı ve puan başı ücretler, yöneticiler tarafından verilen primler, sözleşmelerde yazan bonuslar, futbolcular için kulüp tarafından ödenen stopajlar bu kapsamda.

Elde kalan ve anlaşma yapılmadan gönderilen ile paraları hala ödenmeye devam eden oyuncuların masrafları hesaba katıldığı anda Galatasaray'ın takım maliyeti 70 milyon Euro'nun üzerine çıkmış durumda. Yönetim ise bu "aşımı" kendisine göre doğru bir yöntem olan giderleri "Sportif AŞ'nin bütün giderleri" diyerek çözmeyi amaçlıyor.

Yani "Sportif AŞ'nin tüm giderleri..." diyerek pencereyi genişleterek Sportif AŞ'nin içinden bazı kalemleri başka şirketlere devrederek kurtulacak.

Daha önce UEFA; City ve PSG'ye aynı cezayı vermiş, iki kulüpte farklı şirketler kurarak kadro sabitleme cezasını aşmak istemişti. Fakat sonuç çıkmayınca iki kulüpte 70 milyon Euro'nun üzerinde ceza almıştı.

Galatasaray'da yeni transferler kombine satışını canlandırdı

Bu arada Galatasaray'da yapılan son transferler bir anda kombine satışlarına can getirdi... tüm yaz boyunca satılan kombine sayısı 7 bin rakamını zorlarken, son bir haftada satılan kombine sayısı 15 binin üzerine çıktı. Yönetimin hedefi ise milli maç arasında bu rakamın 20 bini bulması. 

Kaynak: Fotospor

Etiket: dursun özbek, galatasarayHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor