26 Mayıs 2018, Cumartesi


> Galatasaray > Galatasaray-Abdullah Avcı flörtünde yeni gelişme

Galatasaray-Abdullah Avcı flörtünde yeni gelişme

Türkiye'de ilk kez Fotospor'un duyurduğu Galatasaray-Abdullah Avcı görüşmelerinde önemli gelişme var...


12 Mayıs 2016 15:28

Galatasaray-Abdullah Avcı flörtünde yeni gelişme

Tarihinin en kötü sezonlarından birini yaşayan Galatasaray'da önümüzdeki sezon da aynı sıkıntıları yaşamamak için transfer çalışmaları erken başladı. UEFA'yla yaşanan sıkıntılardan dolayı bazı futbolcularını satarak kaynak yaratmak zorunda olan sarı-kırmızılılarda en çok önem verilen konu ise teknik direktörlük.

Gündeme gelen Mircea Lucescu ve Ersun Yanal isimleri yapılan görüşmeler sonucunda askıya alındı. İki teknik adamın da yüksek bütçe istemeleri üzerine Başkan Dursun Özbek, Abdullah Avcı veya yabancı teknik direktörler üzerinde yoğunlaşılmasını istedi. Yabancı teknik direktörün büyük bir macera olacağı fikri üzerine Avcı ismi en güçlü aday olarak ortaya çıktı.

Fotospor'un Türkiye'ye ilk kez duyurdu bu görüşmelerde yeni gelişmeler var. Başakşehir'de dar kadro ile harikalar yaratan Avcı ile prensipte anlaşma sağlandı. Hatta başarılı teknik direktörün Başkan Göksel Gümüşdağ'dan izin aldığı ve Galatasaray'da gidecek isimler ve alınabilecek yeni oyuncular konusunda ilk raporunu verdiği de ortaya çıktı.

Okan Buruk Başakşehir'e geliyor

Abdullah Avcı'nın Galatasaray'a giderken yerine de Okan Buruk'u getirteceği, bu konuda Başkan Göksel Gümüşdağ'a tavsiyede bulunduğu da belirtiliyor. Avcı'nın, hem hocalık kariyerini beğendiği hem de yakın arkadaşı Buruk'la görüştüğü ve "gözüm arkada kalmayacak" dediği de gelen bilgiler arasında. Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ'ın da Avcı'ya "hocam burası senin evin. Git, Galatasaray'da elinden geleni yap. Ne zaman istersen kapımız sana açık. Takımı kime emanet etmek istiyorsan ona et. Çünkü günün birinde geri geldiğinde oluşabilecek sorunları çözecek olan sensin" diyerek şaka yollu takıldığı ve Okan ismine onay verdiği ortaya çıktı.

Daha önce reddetmişti

Bilindiği üzere Abdullah Avcı ismi daha önce de bir çok kez gündeme gelmişti. Avcı da yeterli şartlar oluşmadığı gerekçesiyle bu teklifleri reddetmişti. Ancak bu sefer en büyük hayali Galatasaray'ı çalıştırmak olan başarılı teknik adamın kabul ettiği belirtiliyor.

Kaynak: Fotospor özel

Etiket: Galatasaray, Abdullah AvcıHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor