26 Eylül 2018, Çarşamba


> Fenerbahçe > Galatasaray - Fenerbahçe derbisini izlemek için inanılmaz rakam

Galatasaray - Fenerbahçe derbisini izlemek için inanılmaz rakam

Bugün oynanacak derbi öncesinde sarı-kırmızılı taraftarlar kulübün telefonlarını kilitledi.


22 Ekim 2017 08:38

Galatasaray - Fenerbahçe derbisini izlemek için inanılmaz rakam

Pazar günü oynanacak derbi öncesinde teyyakuza geçildi. Derbi için 2 bin güvenlik görev yapacak. Bin de polis hazır olacak. Sarı-kırmızılı yöneticiler görev yapacak 2 bin özel güvenlik görevlisinin yeterlilik belgelerini ve SGK kayıtlarını tek tek inceleyecek.

Maça alkollü gelen taraftarlara 1 yıla kadar stada girme yasağı ve 50 bin TL'ye kadar para cezası, huzuru bozan taraftarlara ise 3 aydan 1 yıla kadar hapis cezası verilecek. Taraftarlarının kullanacakları, otogar, tren garı, havaalanı ve kent merkezindeki işlek yerlerde, otobüs ve raylı sistem duraklarında güvenlik üst seviyeye çıkarılarak polis devriye gezecek.

Fenerbahçeli taraftarlar FSM'ye kadar takıma eşlik edebilecek

TT Stadı’nda oynanacak derbi öncesinde stada gidemeyecek Fenerbahçeli  taraftarlar Samandıra’da futbolculara moral vermeye gidecek. Öğle saatlerinden itibaren tesislerin çevresine gidecek olan taraftarlar pankartlar ve ellerinde futbolcuların figürleri olan  resimler taşıyacaklar. Taraftarın meşale yakmasını ise polis bu kez engelleyecek. Küfür olmaması için de taraftar gruplarında taahhüt istendi. Taraftarlar ayrıca polisin izin verdiği FSM Köprüsü’ne kadar takımı araç konvoyu ile takip edecek.

Tek maçlık bilet için 5-10 bin TL'ye kadar fiyat var

Bugün oynanacak derbi öncesinde sarı-kırmızılı taraftarlar kulübün telefonlarını kilitledi. Avustralya'dan, ABD'ye kadar pek çok taraftar bilet için kulübü aradı. Bilet için aramalar binlerle ölçülüyor. Derbi için bazı kombine sahiplerinin internet üzerinden kombinelerini tek maçlığına kiralama ilanı vermesi ise dikkatlerden kaçmıyor. Tribündeki yerine göre derbi için kombine kartlara istenen rakamların 5 ila 10 bin TL'yi buluyor.

Öte yandan kulüpten bilet isteyenler arasında, kongre üyeleri, yakınları, vakıflar, futbolcu aileleri, milletvekilleri, bakanlar ve emniyet görevlilerinin de bulunduğu gelen bilgiler arasında.

Kaynak: Fotospor

Etiket: fenerbahçe, galatasarayHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor