U19 Kadın Futbol Milli Takımı Elit Tur'a yükseldi

Antalya'nın Manavgat ilçesinde oynanan Avrupa Futbol Şampiyonası grup eleme maçlarında mücadele eden U19 Kadın Milli Futbol Takımı grubunda ikinci olarak Elit Tur'a yükseldi.

10 Ekim 2018 Çarşamba 11:42 | Son Güncelleme: 10 Ekim 2018 Çarşamba 11:43
U19 Kadın Futbol Milli Takımı Elit Tur'a yükseldi

Manavgat'ın Kumköy Turizm Merkezi'ndeki Arslan Zeki Demirci Spor Tesisleri'nde U19 Kadınlar Avrupa Şampiyonası 2'nci Grup karşılaşmaları oynanan son maçlarla tamamlandı. Grubundaki son maçında İsviçre'yle mücadele eden U19 Kadın Milli Futbol Takımı sahadan 5-0 mağlup ayrıldı. Belçika Futbol Federasyonu'ndan Lois Otte'nin yönettiği maçta İsviçre'nin gollerini 17, 64 ve 82'nci dakikalarda Svenja Fölmli, 15'inci dakikada Tyara Buser ve 84'üncü dakikada Seraina Piubel attı.

Gruptaki ilk maçında Azerbaycan'ı 2-0, ikinci maçında Güney Kıbrıs'ı 3-1 mağlup eden U19 Kadın Milli Futbol Takımı, 6 puanla grup ikincisi olarak İsviçre'nin ardından Elit Tur'a yükseldi.

Gruptaki diğer maçta ise Azerbaycan, Güney Kıbrıs'ı 2-1 mağlup etti. Azerbaycan 3 puanla grubu 3'üncü sırada tamamlarken, sıfır puanı bulunan Güney Kıbrıs, grubu son sırada tamamladı.

Kaynak: DHA

STSL   TFF 1.Lig  


Sıra Takım O G B M A Y AV P
1. Medipol Başakşehir 23 13 7 3 43 23 +20 46
2. Trabzonspor 22 13 6 3 49 23 +26 45
3. Galatasaray 23 13 6 4 39 18 +21 45
4. Demir Grup Sivasspor 23 13 6 4 42 26 +16 45
5. Alanyaspor 23 11 6 6 41 22 +19 39
6. Fenerbahçe 23 11 5 7 42 29 +13 38
7. Beşiktaş 23 11 4 8 36 30 +6 37
8. Göztepe 22 9 7 6 29 24 +5 34
9. Gaziantep Futbol Kulübü 23 8 7 8 34 36 -2 31
10. Gençlerbirliği 23 7 6 10 32 39 -7 27
11. Antalyaspor 23 6 7 10 25 40 -15 25
12. Btc Turk Yeni Malatyaspor 22 6 6 10 35 32 +3 24
13. Yukatel Denizlispor 23 6 6 11 21 32 -11 24
14. Çaykur Rizespor 22 7 3 12 22 34 -12 24
15. Konyaspor 23 4 9 10 19 32 -13 21
16. MKE Ankaragücü 23 4 8 11 20 39 -19 20
17. Kasımpaşa 23 5 4 14 31 49 -18 19
18. İstikbal M. Kayserispor 23 3 7 13 24 56 -32 16
Geçmiş haftaları görmek için tıklayın »

24 . Hafta 28 Şubat, Cuma

20:00 clear.gif Aytemiz Alanyaspor - Beşiktaş A.Ş.


29 Şubat, Cumartesi

14:00 clear.gif İ.H Konyaspor - Kasımpaşa A.Ş.

17:00 clear.gif Trabzonspor A.Ş. - Çaykur Rizespor A.Ş.

20:00 clear.gif Antalyaspor A.Ş. - Fenerbahçe A.Ş.


01 Mart, Pazar

13:30 clear.gif Yukatel Denizlispor - Btc Türk Yeni Malatyaspor

16:00 clear.gif MKE Ankaragücü - Demir Grup Sivasspor

19:00 clear.gif Galatasaray A.Ş. - Gençlerbirliği


02 Mart, Pazartesi

20:00 clear.gif Medipol Başakşehir FC - Gaziantep FC

20:00 clear.gif Hes Kablo Kayserispor - Göztepe A.Ş.


25 . Hafta 06 Mart, Cuma

20:00 clear.gif Beşiktaş A.Ş. - MKE Ankaragücü


07 Mart, Cumartesi

14:00 clear.gif Btc Türk Yeni Malatyaspor - İ.H Konyaspor

17:00 clear.gif Gaziantep FC - Trabzonspor A.Ş.

17:00 clear.gif Göztepe A.Ş. - Medipol Başakşehir FC

20:00 clear.gif Fenerbahçe A.Ş. - Yukatel Denizlispor


08 Mart, Pazar

13:30 clear.gif Kasımpaşa A.Ş. - Hes Kablo Kayserispor

16:00 clear.gif Çaykur Rizespor A.Ş. - Aytemiz Alanyaspor

19:00 clear.gif Demir Grup Sivasspor - Galatasaray A.Ş.


09 Mart, Pazartesi

20:00 clear.gif Gençlerbirliği - Antalyaspor A.Ş.



Geçmiş haftaları görmek için tıklayın »