25 Nisan 2018, Çarşamba


> Diğer Sporlar > Fulya’dan 4’ncü kez dünya şampiyonluğu

Fulya’dan 4’ncü kez dünya şampiyonluğu

Rüzgarın kızı Fulya 4. kez dünya gençler şampiyonu oldu.


10 Eylül 2016 12:45

Fulya’dan 4’ncü kez dünya şampiyonluğu

Yaşar Üniversitesi öğrencisi Göztepe sporcusu Fulya Ünlü, Profesyonel Rüzgar Sörfü Birliği (PWA) Dünya Kupası’nda dördüncü kez üst üste gençler dünya şampiyonu oldu, yine Türk sporcu Lena Erdil de genel klasmanda dünya 2’incisi olmayı başardı.

4-9 Eylül arası Danimarka'da gerçekleştirilen Profesyonel Rüzgar Sörfü Birliği (PWA) Dünya Kupası’nın son ayağında genç sporcular Fulya Ünlü ve Lena Erdil Türkiye’nin gururu oldu.

Yaşar Üniversitesi Uluslararası Lojistik Yönetimi Bölümü öğrencisi Fulya Ünlü, Türkiye’nin rüzgar cenneti Alaçatı’da, “Kurs yanmasın” diye ağabeyinin yerine 2007 yılında başladığı rüzgar sörfünde başarılarına her geçen gün yenilerini eklemeye devam ediyor. Üç kez üst üste “Genç bayanlar” dünya şampiyonluğunu kazanan Fulya Ünlü, dünyanın en iyi slalom rüzgar sörfçülerini buluşturan PWA Dünya Kupası’nın Danimarka’da yapılan final yarışlarında, dördüncü şampiyonluğuna da ulaştı. Bu başarıyı elde eden ilk sporcu olan Fulya Ünlü, “Danimarka’daki yarışlarda gençlerde üst üste dördüncü şampiyonluğu kazanmanın yanı sıra büyükler genel klasmanında 5’inci oldum. Ülkeme bu şampiyonlukla döneceğim için çok mutlu ve onurluyum” dedi.

Sevincini Türk Bayrağı açarak kutladı

Geçen ay Göztepe ile anlaşarak sözleşme imzalayan Fulya Ünlü, “Her şeyden önce bir Göztepe taraftarı olarak ayrı bir heyecanım var. İlk kez uluslararası bir yarışmada, Göztepe’nin desteğiyle yarıştım, üniversitemin ve Göztepe’nin gücünü hep arkamda hissettim” diye konuştu.

Türkiye Windsurf Ligi’nde de birinci sırada bulunan 20 yaşındaki İzmirli sporcu, amacının, gelecek yıl hem büyükler de hem de gençlerde dünya şampiyonluğunu kazanmak olduğunu söyledi. Danimarka’daki yarışta Türk sporculardan Lena Erdil de genel klasmanda dünya 2’inciliği kazanarak ülkemize gurur yaşattı. Ünlü ve Erdil kupa sevincini Türk Bayrağı açarak kutladı.

Fulya Ünlü 2010-2011-2012-2013’te Türkiye Genç Bayan Şampiyonu, -2014 Türkiye Bayanlar Kategorisi 2.’si, 2015 Türkiye Bayanlar Kategorisi 2.’si, 2013 IFCA Dünya Genç Bayan Şampiyonu, 2014 PWA Dünya Genç Bayan Şampiyonu, 2015 PWA Dünya Genç Bayan Şampiyonu, 2015 PWA Dünya Bayanlar 4.’sü olmuştu.

Etiket: Fulya ÜnlüHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor