28 Mayıs 2018, Pazartesi


> Galatasaray > Finansal Fair-Play mi?.. Kim korkar UEFA'dan

Finansal Fair-Play mi?.. Kim korkar UEFA'dan

UEFA ile başı finansal fair-play kuralları yüzünden dertte olan Galatasaray yönetimi herkesi hayrete düşerecek bir transfere imza attı.


24 Haziran 2016 01:13

Finansal Fair-Play mi?.. Kim korkar UEFA'dan

Bursaspor'dan Serdar Aziz transfer edildi. Sarı-kırmızılılar milli futbolcu için 4.5 milyon euro bonservis bedeli ve Bilal Kısa, Sercan Yıldırım ve Furkan Özçal'ı da bonservisleri ile verdi.

Ortada Galatasaray'ın 3 futbolcuyu gönderek "rakamsal" olarak kadroyu azalttığı düşünülse de kasadan çıkan para yüzünden yine eksi yazıldı. Çünkü Galatasaray son senelerini oynayan Sercan ve

Bilal'e 700 bin euro, Furkan'a ise 500 bin euro ödeyecekti. Üç oyuncunun toplam maliyeti 1.9 milyon euro'ydu. Fakat Bursaspor'dan alınan Serdar'a maç başılarla beraber 2.2 milyon euro ile 2.5 milyon euro arası bir ödemenin yapılması öngörülüyor.

Aynı şekilde Serdar'la 4 yıllık sözleşme imzalandığı düşünülürse bu rakam 4 yıl için en az 8.8 milyon euro en fazla ise 10 milyon euro'yu bulacak. Bu da UEFA'ya "kemer sıkacağız" sözü veren Galatasaray'ın tek kalemde bonservis bedeli ile birlikte 10 ila 15 milyon euro arasında bir borcun altına imza atması anlamına geliyor.

Kaynak: Fotospor

Etiket: Galatasaray, UEFAHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor