16 Aralık 2018, Pazar


> Beşiktaş > Fikret Orman'ın başkanlığı 35. madde yüzünden düşecek

Fikret Orman'ın başkanlığı 35. madde yüzünden düşecek

Beşiktaş tüzüğünde yer alan 35. madde başkan Fikret Orman'ı zor duruma düşürdü.


15 Nisan 2018 22:53

Fikret Orman'ın başkanlığı 35. madde yüzünden düşecek

Trabzonspor’da seçim bitti. Ahmet Ağaoğlu başkan oldu. G.Saray ve F.Bahçe’de ise Mayıs ve Haziran aylarında seçim var… Beşiktaş ise seçim gündeminden oldukça uzak. Başkan Fikret Orman’ın en büyük muhalifi olan Yalçın Karadeniz zaman zaman aday arayışlarına girse, toplantılar düzenlese de camianın gündeminde seçimin “S”si yok.

Son günlerde Beşiktaş Başkanı Fikret Orman’ın kulüp tüzüğünü değiştirmek için bazı çalışmalar yaptığı iddiaları ise camiada konuşuluyor. Çünkü “Tüzük”ün Yönetim Kurulu Oluşumu ve Seçimi maddesinin 35’nci paragrafında “Aynı kişi kesintisiz en fazla 3 dönem (9 yıl) başkan olarak seçilebilir. 3 dönemi dolduran Başkan’ın başkanlığı, otomatik olarak kendiliğinden son bulur” maddesi yer alıyor.

Daha önce “başkanlığı 2 dönemle sınırlamak istedim. Ancak genel kurul 3 döneme karar verdi. Bir dönem daha başkanlık yaptıktan sonra görevi bırakacağım” diyen Orman’ın en az bir dönem daha başkanlık yapmak istediği biliniyor. Bu yüzden de Orman’ın “Tüzük”teki 35’nci maddeyi değiştirmek için çalışmalar yaptığı konuşuluyor.

Kaynak: Fotospor

Etiket: fikret orman, beşiktaşHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor