25 Eylül 2018, Salı


> Beşiktaş > Fikret Orman'ın alkışlanan ve sorgulanan transferleri

Fikret Orman'ın alkışlanan ve sorgulanan transferleri

Beşiktaş'ta ligde alınan sonuçların ardından yapılan transferler sorgulanmaya başlandı.


17 Ekim 2017 00:34

Fikret Orman'ın alkışlanan ve sorgulanan transferleri

Son iki sezon Beşiktaş üst üste şampiyon oluyor... fakat yönetim Şenol Güneş’in istediği sol stoperi bir türlü almadı. Bu dönemde stoper için Pepe, Mitrovic, Milosevic, Alexis, Marcelo, Rhodolfo ve Tosic geldi. Atınç ve Ersan gönderildi, geri kiralandı. Fakat Pepe’nin yanında oynaması için devre arasında hala Domagoj Vida’nın alınması konuşuluyor.

Stoper için 9’da 2 çekip Marcelo’yu kaçıran siyah-beyazlılarda tartışılan konu ise Orman döneminde alınan oyuncuların kim tarafından transfer edildiği...

Aslında her şey Samet Aybaba döneminde başladı. Tecrübeli teknik adam, o parasızlıkta Gökhan Süzen’e 1.1 milyon Euro verdirdi. Batuhan’ı, Sinan’ı, Mehmet Akgün’ü, Uğur Boral’ı getirtti... asıl facia ise ikinci sezon yaşandı.  Önder Özen ''geleceğin yıldızı'' Franco’nun yanı sıra, sakat Eneramo’yu ve ''kramponlarını alıp gelecek'' dediği Danny'i getirince film koptu.

Başkan bu dönemde Olcay, Oğuzhan’ı buldu. Üzerine para kazanıp McGregor’u aldı. Töre’yi buldu.

Bu iki sezonda yaşananlar Başkan’a ''bundan sonra transferi ben yaparım'' dedirtti. Ba, Sosa, Tolgay, Cenk Tosun, Beck, Q7, Marcelo, Mario Gomez, Talisca, Aboubakar, Adriano, Fabri, Pepe’yi kendi kontenjanından getirdi.

Ama bunun yanı sıra kimseyi dinlemeden Milosevic, Opare, Rhodolfo, Boyko, Aras, Alexis, Mitrovic, İnler, Medel, Negredo, Lens’i de aldı.

Güneş kendi döneminde; Caner, Gönül, Babel, Ba, Orkan’ı aldırdı. Sosa, Marcelo, Aboubakar ve Gomez’in kalmasını istedi.

Kaynak: Fotospor

Etiket: beşiktaş, şenol güneşHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor