25 Haziran 2018, Pazartesi


> Beşiktaş > Fikret Orman: Oğuzhan'ı Lazio istiyor

Fikret Orman: Oğuzhan'ı Lazio istiyor

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, milli futbolcu Oğuzhan Özyakup'u İtalya'nın Lazio kulübünün istediğini açıkladı.


16 Mayıs 2016 20:15

Fikret Orman: Oğuzhan'ı Lazio istiyor

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, takım kaptanı Tolga Zengin ve başarılı futbolcu Oğuzhan Özyakup, TRT Spor'da yayınlanan Stadyum programına konuk oldu. Geçtiğimiz günlerde Oğuzhan'a çok önemli bir transfer teklifi yapıldığını açıklayan Başkan Orman, bu kulübün İtalyan ekibi Lazio olduğunu belirtti.

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, şampiyon oldukları için çok mutlu olduklarını, üzerlerinden bir yük kalktığını ifade ederek, "Hep birlikte şampiyonluğu kazandık. Tüm ekibi kutluyorum. Oğuzhan artık Beşiktaş'ın bir sembolü. Olcay ve Tolga da öyle. Onlar artık Beşiktaş'tan kopamazlar. 10 sene spor hayatlarına devam edecekler ama benim camiamda devam edecekler. Belki başkanlık yapacaklar. Eskiden bizim başkanlarımız hep eski futbolculardı. Yarın yine olabilir. Futbolcular bizim ailemizin parçası. Beşiktaş'tan giden hep çok özler burayı" dedi.

"NEDEN BİZ DE UEFA KUPASI'NI ALMAYALIM"

Hedeflerinin Avrupa kupası olduğunu aktaran Başkan Orman, "2000'de Galatasaray'ın UEFA Kupası'nı almasından sonra Türkiye'ye o kupanın 5-6 kez daha gelmiş olması gerekiyordu. Bizim kulüplerimiz, tesislerimiz çok iyi. Coşkulu bir taraftar grubumuz var. Neden biz de bunu başaramayalım. Futbolculara baktığımızda, Sevilla'dan daha büyük bütçeli takımız. Dnipro'nun iki katıyız. Bizim Avrupa kupalarını buraya getirmemiz lazım. Brugge'e karşı turu atlamamız lazımdı" şeklinde konuştu.

"LAZİO OĞUZHAN'I İSTEDİ"

Orman, Lazio'nun Oğuzhan'ı transfer etmek istediğini aktararak, "Oğuzhan ile aramızda inanılmaz bir sevgi bağı var. Oğuzhan, Avrupa'ya gitmek isteyebilir. Hedefleri olabilir. Ama Oğzuhan, Beşiktaş'tan x bir ligin x bir takımına gidemez. Gidecekse, Chelsea'ye gitsin. Potansiyeli de zamanı da var. Mesela Lazio istedi. Ne yapacak Oğuzhan, Lazio'da? İtalya Ligi aşağı düşüyor, Lazio da orta seviye bir takım. Ama Juventus'a gidecekse Beşiktaş da ona elinden gelen her şeyi yapmaya çalışır" dedi.

"ŞENOL HOCA MÜTHİŞ BİR İNSAN"

Yönetime geldiğinde Şenol Güneş ile çalışmak istediğini aktaran Başkan Orman, "Şenol müthiş bir insan. Hiç B planı yok. Sağlam karakterli biri. Beşiktaş'ta Samet Hoca ve Bilic ile çalıştık. Hepsinin kendine göre farklı özellikleri var ama Şenol Hoca müthiş bir insan. Beşiktaş'a daha evvel gelseymiş, 5-6 şampiyonluğumuz daha vardı. İlk geldiğimde Şenol hoca ile çalışmak istiyordum ama Trabzon'daydı. Sonra denk gelmedi. Yoksa biz Şenol hocayı 80 senesinden beri tanıyoruz. Babam yönetici olduğu için bir dostluğumuz var. Karadenizli olduğum için de onu iyi tanıyorum. Kafasını çevirdiği zaman ne anlattığını anlıyorum" şeklinde konuştu.

"MARİO'NUN BEŞİKTAŞ'TA KALMASINI İSTİYORUM AMA ONUN DA İSTEMESİ LAZIM"

Mario Gomez'i takımda istediklerini dile getiren Orman, "Mario çok düzgün bir arkadaş. Beşiktaş'a da iyi adapte oldu. Ama ona da bu golü attıran bir ekip var. Gökten top gelmiyor. Futbol ekip işi. Beşiktaş'ta kalmasını istiyoruz ama Beşiktaş amaç olacak bir kurumdur, araç olacak değil. Mario'nun Beşiktaş'ta kalmasını istiyorum ama onun da istemesi lazım. Başka teklifler gelir de ona göre hareket edecekse biz orada olmayız" dedi.

Kaynak: TRT Spor

Etiket: fikret orman, oğuzhan, beşiktaşEn Son Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş Haberleri


Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor