23 Mayıs 2018, Çarşamba


> Beşiktaş > Fikret Orman: Bakarsınız Gomez geri gelir!

Fikret Orman: Bakarsınız Gomez geri gelir!

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, BJK TV'de Gündem Özel programında açıklamalarda bulundu.


21 Eylül 2016 19:34

Fikret Orman: Bakarsınız Gomez geri gelir!

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, BJK TV'de Gündem Özel programında konuştu.

Fikret Orman ilk olarak derbi maçı için konuşurken, ''Maça gelecekler beni dikkatle dinlesinler. Vodafone Arena'nın açılmasından sonra, Vodafone Arena'dan çıkılmaz gibi bir hava esmeye başladı. Bunu taraftara yormalarına izin vermesinler. Gruplara sesleniyorum. Sakin olsunlar. Rakip taraftarlar da sakin olsunlar. Beşiktaş taraftarı takımlarını desteklesinler. Tahriklere kapılmasınlar. Özellikle rica ediyorum. Beşiktaşlılık efendiliktir. Beşiktaş'ın çok kuvvetli bir kadrosu var. İnşalah maçı kazanacağız. Öyle umuyorum. Kimse tahriğe gelmesin. Beşiktaş'ın kazanmasıyla tarihe geçen bir maç olsun'' sözlerini kullandı.

''Kimse çirkinleştirmesin''

Sözlerine devam eden Orman, ''Galatasaray Kulübü biletleri kendi taraftarına satsın. Bizim yaptığımız gibi telkinlerde bulunsunlar. Centilmence bir maç olsun. Memnuniyetle gelsinler. Biz de gideceğiz. Güzel bir lig olsun. Bunu kimse çirkinleştirmesin. Vodafone Arena ile beraber Beşiktaş'ın taraftarı inanılmaz bir artış içerisinde. Taraftar sayıları artsın'' diye konuştu.

Beşiktaş'ın büyük bir sürprizi var

Bilet konusunda ise Orman, ''Bütün biletler satıldı. Tarihe güzel anılarla geçen bir derbi olur. Belirli bir organizasyonlarımız var. İlk defa Galatasaray, sonra Dinamo Kiev maçıyla devam edecek bazı organizasyonlar olacak. Bir sürprizimiz var. Taraftarlarımızla bütünleşen bir sürprizimiz olacak. Bazı çalışmalar yapılıyor. Bundan sonra hep devam edecek. Biz her konuyla detaylı ilgileniyoruz'' dedi.

''Skor tahmini yapmam''

Derbi için skor tahmini yapması istenen Orman, ''Maç için skor tahmini yapmam. Karşı tarafta motivasyon unsuru oluyor. Tahmin yapmak doğru olmaz. Hayırlısı olacak inşallah'' diye konuştu.

Dinamo Kiev maçında bilet fiyatları düşecek

Bilet fiyatları hakkında da konuşan Orman, ''Şimdi esasında 32 bin kombineyle oynuyoruz. Kombine bu kadar satabiliyoruz. Almak isteyenler var hala ama zamanında alınsaydı. Senelerce bedavaya seyrettiler. Ortalama bilet fiyatı 40 liraya geliyor. Kalanlar da inanılmaz yoğun bir talep var. Karaborsa üzerinden satılmasında biz mani olamıyoruz. Taraftar kendi baktığı açıdan haklı. Hep zenginlerin gideceği bir şey dğeil ki burası. Fakat çok az bilet olunca karaborsada satılacağına Beşiktaş kazansın dedik. Borcumuzu aşağıya çekme trendine girmemiz gerekiyor. Biz de onun için hareket ediyoruz. Bir tek elimizde satabildiğimiz biletler var. Dinamo Kiev maçı için bilet fiyatlarını makul seviyelere çektik. Orada az biletimiz var. UEFA'ya da veriyoruz. Taraftarın yönetimiyiz. Taraftarla Beşiktaş kulübünün inanılmaz bir iletişimi var. Eldeki bilet 6-7 bin. İnşallah Dinamo Kiev maçına daha uygun fiyatlarla çıktık. Elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz'' dedi.

Fikstür konusu

Fikstür için konuşan Orman, ''Ülkemizi en üst ligde temsil eden kulübüz. Federasyonu yöneten kişiler de belli kriterlere göre bu günleri belirliyorlar. Hakkımızı yiyorlar demek istemiyorum. Onlar da incelemişlerdir. Birinci ağız olarak ilettim talebimizi. Demek ki işimizi yapacağız. Önce Galatasaray sonra Dinamo Kiev'le oynayacağız. Ardından memleketimize gideceğiz. Karadeniz benim memleketim. Ananemin mezarını ziyaret edeceğim'' ifadelerini kullandı.

''Bakarsınız Mario Gomez geri gelir''

Mario Gomez için konuşan Orman, ''Buranın toprağı helal burada olduğu zaman yeşeriyor. Buradan gidenler anlıyor buranın kıymetini. Mario çok sevdiğimiz bir çocuktu. Taraftar da çok sevdi. Değerli katkıları oldu. Biz Alman Milli takımına santrafor verdik. Gittiği yerde sadece Mario'ya yıkmamak lazım. Takım itibariyle iyi durmuyorlar. O kendi kaderini çizdi. Biz de kendi yolumuza gidiyoruz. Mario'nun Allah yolunu açık etsin. Olmayacak bir şey için konuşmamak lazım. Mario'yu biz çok sevdik. Çok bekledik. Ağustos ayına kadar bekledik. Bu dakikadan sonra Beşiktaş'ın iannılmaz santraforları var. Zaman ne gösterir bilemiyorum. Quaresma'da gitti geldi. Bakarsınız Mario'da gelir. Zaman içerisinde kara verilecek bir şey. Burası huzur yeri. Bizim tohumumuz bu. Çocukların suratları hepsi pırlanta gibi çocuklar. İyi bir seyir veriyor. Hepimiz bir gururluyuz. Mario'nun sözleşmesini istedik gelmedi bize. Yakın zamanda hukuksal sürece başlarız'' diye konuştu.

''Fenerbahçe ile Galatasaray'ı barıştırdık''

Mahmut Uslu'nun açıklamaları için Orman, ''Bizim bir tarzımız var. Genetiklerimizden gelen bir eğitimimiz var. Rakiplerimizle polemik yaratmamak.  Biz bir duruşla duruyoruz. Cevap vermeye gerek yok. Beşiktaş, Galatasaray ile maç yaparken, Fenerbahçe yöneticisinin Galatasaray ile hareket etmesine sevindim. Hiç olmazsa onların barışmasına vesile oldum. O kadarını söyleyeyim'' dedi.

Talisca için ise Orman, ''Talisca'nın iki senelik kontratı var. Biz de isteriz. Futbol öyle bir oyun ki bugün ettiğiniz laf yarın ters olabilir. Ağzımızdan çıkanları yapma gibi bir tutumumuz varç Çok büyük konuşmak doğru değil. Beşiktaş'ın şu an gündemi Galatasaray, Dinamo Kiev ve Çaykur Rizespor maçı'' sözlerini kullandı.

Kaynak: BJK TV

Etiket: fikret orman, beşiktaşHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor