24 Ocak 2019, Perşembe


> Dünyadan Futbol > FIFA menajerlerin başını yaktı

FIFA menajerlerin başını yaktı

FIFA'nın yeni kuralı Damien Comolli’ye mesaj gönderip F.Bahçe’ye oyuncu getirebileceğini söyleyen Dani Güiza’nın eski eşi Nuria Bermudez ve Interli Mauro Icardi’nin eşi Wanda Nara gibi pek çok menajeri işinden edecek.


09 Ocak 2019 16:15

FIFA menajerlerin başını yaktı

Kural 2020'de yürürlüğe girecek.

Menajer olmak isteyen herkes için altı kilit madde olacak.

1- Oyuncuların temsilcileri periyodik olarak sınavlara girecek. Kategorilere göre normlara uymalı istenecek. Aile üyeleri de (Cenk Tosun’un babası, Ronaldinho’nun abisi gibi…) menajer olabilmek için bu sınavlardan geçmek ve yeterlilik almak zorunda kalacak.

2- Her bir menajer yaptığı transferlerden aldığı tüm komisyonları açıkça bildirmek zorunda kalacak.

3- Tüm oyuncu menajerleri; maaşları ve komisyonları için bir hesap  oluşturulacak. Bu durum; Mino Raiola ve Jorge Mendes gibi menajerlerin temsil ettikleri oyuncuların transferlerinde yer alan yerel danışmanların tamamen devreden çıkmasına neden olacak.

4- Eğer menajerler sorumlu oldukları futbolcu kazancından yüzde alırsa, FIFA dayanışma fonuna maddi olarak katkıda bulunmak zorunda kalacak.

5- FIFA tüm işlemleri kayıt altına alacak. Kulüpler, oyuncular ve menajerler transfer ve pazarlık sürecinde tuttukları tüm raporları FIFA’yla paylaşacak. Bu taraflara tazminat hakkının oluşmasını sağlayacak.

6- Herhangi bir sömürüden kaçınmak için reşit olmayan futbolcuların da  temsilcileri olabilecek. Ama 18 yaşın altında oyuncular için menajerlerin kazandığı miktarlar FIFA tarafından kilitli tutulacak.

 

UZMAN ERBAŞ OLMAK İSTEYENLER - DİKKAT

Kaynak: FOTOSPORHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın