21 Mayıs 2018, Pazartesi


> Basketbol > FIBA'dan Demir İnşaat Büyükçekmece'ye iyi haber

FIBA'dan Demir İnşaat Büyükçekmece'ye iyi haber

Spor Toto Basketbol Ligi takımlarından Demir İnşaat Büyükçekmece, daha önce ön eleme oynayacağı açıklanan FIBA Avrupa Kupası'na doğrudan katılacak.


27 Ağustos 2016 00:00

FIBA'dan Demir İnşaat Büyükçekmece'ye iyi haber

Spor Toto Basketbol Ligi ekibi Demir İnşaat Büyükçekmece'nin, FIBA Avrupa Kupası'na ön eleme maçı oynamadan katılacağı duyuruldu.

Uluslararası Basketbol Federasyonları Birliğinden (FIBA) yapılan yazılı açıklamada, Demir İnşaat Büyükçekmece'yle birlikte Macar kulüpleri Egis Kormend ile Sopron ve Romanya temsilcisi Mures'in ön eleme turu oynamadan FIBA Avrupa Kupası'na katılacakları bildirildi.

Basketbol Şampiyonlar Ligi eleme turlarından bu kupaya gelecek takım sayısının 17'den 12'ye düşürüldüğünün belirtildiği açıklamada, FIBA Avrupa Kupası normal sezonunda üçerli ve dörderli gruplarda 37 takımın mücadele edeceği ifade edildi.

Öte yandan, ek olarak 3 kulübün daha bu yıl ilk kez düzenlenecek Basketbol Şampiyonlar Ligi'nin normal sezonuna katılacağı ve bu durumun organizasyonda yer alacak takım sayısının 32'den 40'a çıkmasına sebep olacağı da kaydedildi.

Etiket: FIBA, Demir İnşaat Büyükçekmece



Haber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor