22 Haziran 2018, Cuma


> Futbol > FFP sihirbazı Fikret Orman

FFP sihirbazı Fikret Orman

Başkan ve ekibi, 5 sezon içinde transfer dersi verdi


02 Eylül 2016 10:29

FFP sihirbazı Fikret Orman

Yönetim, gönderdiği 14 oyuncudan 40 milyon euro para kazandı. Alınanların bonservisine 48 milyon 850 bin euro verildi. Yani kasadan sadece 8 milyon 850 bin euro çıktı.

2012-2013 sezonunda Yıldırım Demirören'in TFF'ye başkan olmasının ardından Kartal'ın başına geçti Fikret Orman... Batma noktasına gelen Siyah-Beyazlılar'ı yeniden hayata döndüren Orman ve ekibi, transferde de ders niteliğinde işlere imza attı. UEFA'yla yapılan dört sezonluk Finansal Fair-Play anlaşması kapsamında transferde ince eleyip sıkı dokuyan Beşiktaş yönetimi, bu dönem içinde bonservis için sadece kasasından 8 milyon 850 bin euro çıkardı. Bu nasıl mı oldu? Her yaptığı açıklamada "Artık 'Al-Al-Al' dönemi bitmiştir. Şimdi 'Sat-Al-Sat-Al' dönemi başlamıştır" diyen Başkan Fikret Orman, Siyah-Beyazlılar'a bu sistemi beş sezon içinde oturttu.

BÖYLE BİR BAŞARI YOKTU!

Fikret Orman'ın Beşiktaş başkanlığını yürüttüğü beş sezonda tam 40 milyon euroluk bonservis geliri elde edildi. 6 milyon euroya alınan Demba Ba'yı Çin ekibi Shanghai'ya 13 milyon euroya satan yönetim, Jose Sosa, Ersan Gülüm, Atınç Nukan gibi isimlerden büyük bir maddi gelir kazandı. Kara Kara, bu beş sezon içinde birçok transfere de imza attı. Bu oyuncular için kasadan 48 milyon 850 bin euro çıktı. Yani BJK yönetimi alınan bonservislerin dışında sadece 8 milyon 850 bin euro ödenmiş oldu.

AYNI YOLDA DEVAM EDERİZ

UEFA'yla yapılan Finansal Fair-Play anlaşması gelecek sezon bitiyor... Ama Siyah-Beyazlı yönetim, taviz vermeyeceklerini dile getirdi. Yöneticiler, "UEFA'yla yapılan anlaşma bitse de; biz bu yolda devam edeceğiz. Yolumuzda sapma olmayacak. Beşiktaş'ta artık 'Al-Al-Al' dönemi bitmiştir. Borç bitecek" dedi.

Kaynak: AkşamHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor