26 Mayıs 2018, Cumartesi


> Futbol > Fernando Muslera Galatasaray'da kalacak mı? Kararını açıkladı

Fernando Muslera Galatasaray'da kalacak mı? Kararını açıkladı

Galatasaray'dan ayrılmak için piyasa araştırması yapan Uruguaylı file bekçisi Fernandao Muslera kararından vazgeçti.


02 Mayıs 2016 10:10

Fernando Muslera Galatasaray'da kalacak mı? Kararını açıkladı

Galatasaray’daki 5. sezonunu geride bırakmaya hazırlanan Fernando Muslera kontratı olmasına rağmen sezon sonunda ayrılabileceğinin sinyallerini vermişti. Taffarel ile birlikte G.Saray’daki misyonunu tamamladığını söyleyen ve kulübün de Avrupa cezası alması nedeniyle arayışlara giren Uruguaylı file bekçisi kararından geri adım attı.

Yöneticilere bildirdi

29 yaşındaki oyuncu yaptığı kontrat ile birlikte 2017-18 sezonu sonuna kadar Sarı Kırmızılılar’da kalmayı garanti ederken yıllık ise 3 milyon 575 bin Euro gibi yüksek bir kontrata da imzasını atmıştı. Fakat hem menajerlerin kendisini iyi bir rakama satma isteği hem de kulübün içinde bulunduğu durum oyuncunun da aklını karıştırırken sonunda kararını verdi ve kalmak istediğini idarecilere bildirdi.

Galatasaray'da kazandığını kimse veremedi

Avrupa’dan bazı takımların yanı sıra Muslera için Güney Amerika’nın ünlü kulüpleri de devreye girdi. Fakat G.Saray’dan aldığı rakamın yanına bile yaklaşamayan bu öneriler sonrasında eşi ile durum değerlendirmesi yapan Muslera yola G.Saray’da devam etmeye karar verdi. Gelecek sezon Avrupa kupalarına katılmasa bile kulübünde kalmak isteyen oyuncunun eşinin İstanbul’u sevmesi ve burada kurdukları düzen de kalmalarında pay sahibi oldu.

Kaynak: Vatan

Etiket: Fernando Muslera, GalatasarayHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor