22 Nisan 2018, Pazar


> Fenerbahçe > Fenerbahçe'yi yakan adam Pierre Cornu ile ilgili şok gerçekler

Fenerbahçe'yi yakan adam Pierre Cornu ile ilgili şok gerçekler

Fenerbahçe'nin UEFA'dan ceza almasının bir numarası sorumlusu olarak gösterilen Pierre Cornu ile ilgili sürpriz gerçekler ortaya çıkmaya başladı...


10 Ekim 2016 18:48

Fenerbahçe'yi yakan adam Pierre Cornu ile ilgili şok gerçekler

Fenerbahçe'nin UEFA'dan ceza almasının bir numarası sorumlusu olarak gösterilen Pierre Cornu ile ilgili sürpriz gerçekler ortaya çıkmaya başladı... UEFA'nın Yolsuzlukla Mücadele Şefi olarak atadığı İsviçreli avukat daha sonra ailevi nedenleri bahane ederek istifasını sunmuştu. UEFA'nın yeni patronu Alksandar Ceferin'in, başlattığı Michel Platini dönemindeki tüm kurullarla ilgili araştırma sonrasında sürpriz gelişmeler yaşanmaya başlandı.

Sadece Cornu'nun değil o dönemde şikenin üzerine gitmekle görevli olan FIFA'nın Avustralyalı Güvenlik Şefi Chris Eaton hakkında da bir araştırma yapıldığı ortaya çıktı. Uluslarası Spor Güvenlik Merkezi (ICSS) tarafından başlatılan güvenlik araştırmasına göre Cornu ve Eaton'ın görevde oldukları dönem araştırma altına alındı.

Cornu'nun Avrupa'daki şike olaylarının en başındaki isim olarak kabul edilen Robin Boksic ile beraber çalıştığı... Boksic'in 2009-2010 yılları arasında UEFA'nın disiplin komitesi adına görev alırken, Cornu'nun en önemli planlayıcısı olduğu bildirildi.

UEFA'daki görevine Haziran 2011'de getirilen Cornu 1 yıl 2 ay bu görevi yaptıktan sonra uluslarası spor davaları ile ilgili CIES isimli kuruluşa geçti Şu anda ise Neuchatel merkezli İsviçre'nin yerel mahkemesi olarak kabul edilen Kanton Mahkemesi'nden hakimlik yapıyor. Cornu ile ilgili en ilginç detay ise 1987'de Neuchatel Eyaleti için görev almaya başlamadan önce birlikte çalıştığı Etude Emer Bourquin'in, FETÖ terör örgütünün yurt dışı kaynaklı hukuk bürosu olarak kabul edilen DLA Piper'in alt kuruluşlarından birisi olması.

1983-87 yılları arasında bu kuruluş için çalışan Cornu daha sonra 1987'den 2011 yılında UEFA'ya geçene kadar olan dönemde Neuchatel Kantonu için müfettiş ve hakim olarak görev aldı.

Kaynak: Fotospor

Etiket: Pierre Cornu, fenerbahçeHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor