20 Nisan 2018, Cuma


> Fenerbahçe > Fenerbahçe'yi bekleyen tehlike

Fenerbahçe'yi bekleyen tehlike

Fenerbahçe'yi daha önce 3 kez reddeden Valbuena sarı-lacivertli formayı giymeye hazırlanıyor ancak geçmişi düşündürüyor.


04 Temmuz 2016 01:40

Fenerbahçe'yi bekleyen tehlike

Hayaller Hakim Ziyech ve Jose Quintero, gerçekler Mathieu Valbuena... yaşadığı mali kriz yüzünden bonservisli furbolu alamayacak olan Fenerbahçe yönetimi sezon başında Lyon'la 3 yıllık anlaşma yapan Fransız oyuncuyu kiralamak için harekete geçti. 32 yaşındaki Valbuena için satın alma opsiyonlu kiralama teklifi yapılırken tecrübeli oyuncu akıllara Diego'yu getirdi.

Valbuena da daha önce Fenerbahçe'yi Diego gibi 3 kez reddetmişti. 1.63'lük oyuncu Fenerbahçe'nin gündemine ilk kez Alex takımdan ayrılacağı dönemde gelmiş fakat Fransız oyuncu Marsilya'da kalmayı tercih etmişti. Daha sonra Alex ayrılınca bu kez teklif yapılmış, Valbuena yine reddetmişti. Valbuena en son Dinamo Moskova'ya gittiği yıl aldığı teklifi de Rusya'yı tercih ederek reddetmişti.

12 aylık Rusya macerasından sonra Lyon'a dönen Valbuena yaptığı açıklamada, "Lyon'a döndüğüm için kendimi çok mutlu hissediyorum. Moskova maceram için kötü bir söz etmek istemiyorum. Ama insanın kendi dilini konuştuğu insanlarla bir arada olması, futboluna da etki ediyor" demişti. Valbuena'nın özellikle dil ve adaptasyon sorunu yüzünden yurt dışına çıktığı için pişman olduğu belirtilmişti.

Kaynak: Fotospor

Etiket: valbuena, fenerbahçeHaber Hakkında Yapılan Yorumlar

Toplam 0 Yorum

Bu habere henüz bir yorum yazılmamış. Bu habere yorum yazmak için tıklayın


Canlı Maç Merkezi

Canlı Skor